Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Empire of Dreams, The

Af: Rae Carson Engelsk Paperback
SPAR
kr 4

Empire of Dreams, The

Af: Rae Carson Engelsk Paperback

“Action, adventure, betrayal, and poison add up to a winner." Booklist

New York Times–bestselling author Rae Carson makes a triumphant return to the world of her award-winning Girl of Fire and Thorns trilogy in this extraordinary stand-alone novel. Fans of Leigh Bardugo, Kendare Blake, and Tomi Adeyemi won’t want to put this book down.

Red Sparkle Stone is a foundling orphan with an odd name, a veiled past, and a mark of magic in her hair. But finally—after years and years of running, of fighting—she is about to be adopted into the royal family by Empress Elisa herself. She’ll have a home, a family. Sixteen-year-old Red can hardly believe her luck. Then, in a stunning political masterstroke, the empress’s greatest rival blocks the adoption, and everything Red has worked for crumbles before her eyes.

But Red is not about to let herself or the empress become a target again. Determined to prove her worth and protect her chosen family, she joins the Royal Guard, the world’s most elite fighting force. It’s no coincidence that someone wanted her to fail as a princess, though. Someone whose shadowy agenda puts everything—and everyone—she loves at risk. As danger closes in, it will be up to Red to save the empire. If she can survive recruitment year—something no woman has ever done before.

New York Times–bestselling author Rae Carson returns to the world of The Girl of Fire and Thorns in this action-packed fantasy-adventure starring an iconic heroine who fights for her family and her friends, and for a place where she will belong.

Eksklusiv medlemspris 130 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 134 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 4 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.947 anmeldelser på

“Action, adventure, betrayal, and poison add up to a winner." Booklist

New York Times–bestselling author Rae Carson makes a triumphant return to the world of her award-winning Girl of Fire and Thorns trilogy in this extraordinary stand-alone novel. Fans of Leigh Bardugo, Kendare Blake, and Tomi Adeyemi won’t want to put this book down.

Red Sparkle Stone is a foundling orphan with an odd name, a veiled past, and a mark of magic in her hair. But finally—after years and years of running, of fighting—she is about to be adopted into the royal family by Empress Elisa herself. She’ll have a home, a family. Sixteen-year-old Red can hardly believe her luck. Then, in a stunning political masterstroke, the empress’s greatest rival blocks the adoption, and everything Red has worked for crumbles before her eyes.

But Red is not about to let herself or the empress become a target again. Determined to prove her worth and protect her chosen family, she joins the Royal Guard, the world’s most elite fighting force. It’s no coincidence that someone wanted her to fail as a princess, though. Someone whose shadowy agenda puts everything—and everyone—she loves at risk. As danger closes in, it will be up to Red to save the empire. If she can survive recruitment year—something no woman has ever done before.

New York Times–bestselling author Rae Carson returns to the world of The Girl of Fire and Thorns in this action-packed fantasy-adventure starring an iconic heroine who fights for her family and her friends, and for a place where she will belong.

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 448
ISBN-13: 9780062691910
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0062691910
Kategori: Forside
Udg. Dato: 13 apr 2021
Længde: 32mm
Bredde: 134mm
Højde: 203mm
Forlag: HarperCollins
Oplagsdato: 13 apr 2021
Forfatter(e): Rae Carson
Forfatter(e) Rae Carson


Kategori Forside


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 448


Udgave


Længde 32mm


Bredde 134mm


Højde 203mm


Udg. Dato 13 apr 2021


Oplagsdato 13 apr 2021

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 202

kr 279
Normalpris
kr 210
Medlemspris
SPAR
kr 77
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 186

kr 269
Normalpris
kr 194
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 354

kr 499
Normalpris
kr 369
Medlemspris
SPAR
kr 145
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 269
Normalpris
kr 206
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 185

kr 220
Normalpris
kr 189
Medlemspris
SPAR
kr 35
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 565

kr 883
Normalpris
kr 597
Medlemspris
SPAR
kr 318
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 270

kr 399
Normalpris
kr 283
Medlemspris
SPAR
kr 129
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 284

kr 363
Normalpris
kr 292
Medlemspris
SPAR
kr 79
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 877

kr 1.464
Normalpris
kr 936
Medlemspris
SPAR
kr 587
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 211

kr 299
Normalpris
kr 220
Medlemspris
SPAR
kr 88
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 167

kr 250
Normalpris
kr 175
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 153

kr 179
Normalpris
kr 156
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 157
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 145
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 11
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 107

kr 111
Normalpris
kr 107
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 131

kr 140
Normalpris
kr 132
Medlemspris
SPAR
kr 9
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 194

kr 224
Normalpris
kr 197
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 150

kr 187
Normalpris
kr 154
Medlemspris
SPAR
kr 37