Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Essays

Af: Lydia Davis Engelsk Hardback
SPAR
kr 45

Essays

Af: Lydia Davis Engelsk Hardback

From the International Man Booker Prize-winning author of Can''t and Won''t and The End of the Story - a crystalline collection of literary essays for fans of Susan Sontag and Joan Didion

''She''s a joy. There''s no writer quite like her'' Ali Smith


''Among my most favourite writers. Read her now!'' A. M. Homes

The visionary, fearless Lydia Davis presents a dazzling collection of essays on reading and writing, exploring the full scope of possibility within existing forms of literature and considering how we might challenge and reinvent these forms.

Through Thomas Pynchon, Michel Leiris, Maurice Blanchot, Lucia Berlin, Joan Mitchell and others, he author considers her many creative influences. And, through these lenses, she returns to her own writing process, her relationship to language and the written word. Beautifully formed, thought-provoking, playful and illuminating, these pieces are a masterclass in reading and writing.

Eksklusiv medlemspris 179 kr
Medlemspris 184 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 224 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 45 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.930 anmeldelser på

From the International Man Booker Prize-winning author of Can''t and Won''t and The End of the Story - a crystalline collection of literary essays for fans of Susan Sontag and Joan Didion

''She''s a joy. There''s no writer quite like her'' Ali Smith


''Among my most favourite writers. Read her now!'' A. M. Homes

The visionary, fearless Lydia Davis presents a dazzling collection of essays on reading and writing, exploring the full scope of possibility within existing forms of literature and considering how we might challenge and reinvent these forms.

Through Thomas Pynchon, Michel Leiris, Maurice Blanchot, Lucia Berlin, Joan Mitchell and others, he author considers her many creative influences. And, through these lenses, she returns to her own writing process, her relationship to language and the written word. Beautifully formed, thought-provoking, playful and illuminating, these pieces are a masterclass in reading and writing.

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 528
ISBN-13: 9780241371473
Indbinding: Hardback
Udgave:
ISBN-10: 0241371473
Udg. Dato: 7 nov 2019
Længde: 39mm
Bredde: 201mm
Højde: 126mm
Forlag: Penguin Books Ltd
Oplagsdato: 7 nov 2019
Forfatter(e): Lydia Davis
Forfatter(e) Lydia Davis


Kategori Selvbiografier: skønlitterære forfattere


Sprog Engelsk


Indbinding Hardback


Sider 528


Udgave


Længde 39mm


Bredde 201mm


Højde 126mm


Udg. Dato 7 nov 2019


Oplagsdato 7 nov 2019

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 224
Normalpris
kr 184
Medlemspris
SPAR
kr 45
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 164

kr 249
Normalpris
kr 173
Medlemspris
SPAR
kr 85
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 354

kr 499
Normalpris
kr 369
Medlemspris
SPAR
kr 145
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 186

kr 269
Normalpris
kr 194
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 269
Normalpris
kr 206
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 249
Normalpris
kr 186
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 201

kr 320
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 202

kr 299
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 25

kr 227
Normalpris
kr 45
Medlemspris
SPAR
kr 202
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 565

kr 883
Normalpris
kr 597
Medlemspris
SPAR
kr 318
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 211

kr 299
Normalpris
kr 220
Medlemspris
SPAR
kr 88
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 376

kr 416
Normalpris
kr 380
Medlemspris
SPAR
kr 40
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 164

kr 190
Normalpris
kr 167
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 446

kr 540
Normalpris
kr 455
Medlemspris
SPAR
kr 94
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 213
Normalpris
kr 177
Medlemspris
SPAR
kr 40
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 219

kr 277
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 58
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 208

kr 247
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 39
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 251

kr 292
Normalpris
kr 255
Medlemspris
SPAR
kr 41
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 242

kr 258
Normalpris
kr 244
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 321

kr 359
Normalpris
kr 325
Medlemspris
SPAR
kr 38
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 159

kr 168
Normalpris
kr 160
Medlemspris
SPAR
kr 9
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 323

kr 349
Normalpris
kr 326
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 90

kr 93
Normalpris
kr 90
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 426

kr 439
Normalpris
kr 427
Medlemspris
SPAR
kr 13
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 495

kr 510
Normalpris
kr 497
Medlemspris
SPAR
kr 15
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 224
Normalpris
kr 184
Medlemspris
SPAR
kr 45