plusbog logo
Plusbog logo
 Fordelsklub
 Altid billige bøger
 90 dages returret
 4,5 stjerner på Trustpilot

Rivalen

Udkommer 19-08-2020
Vores normalpris 209 kr
Spar 50 kr
159 kr
Fragt pr. ordre 34,95 kr

Denne pris gælder for medlemmer. Medlemskab kun 49 kr/30 dage i løbende abonnement - afmeld når du har lyst.

Over 250.000 bøger, nyheder, bestsellers. Til ekstra lave priser

Køb kun hvad du vil - ingen tvang

Køber du bogen til medlemspris, har du allerede sparet én måneds medlemsskab
209 kr
Fragt pr. ordre 39,95 kr
For dig der ikke ønsker medlemskab.
Køber du bogen til medlemspris, har du allerede sparet én måneds medlemsskab
Beskrivelse:
Rivalen er en thriller om mødre og døtre, løgne og dødelige ambitioner. Et internationalt hit skrevet i fællesskab af fire topsælgende krimiforfattere.

På en dramaskole i London sker der mystiske ting omkring en gruppe teenagepiger. Pigernes mødre, som er fire vidt forskellige kvinder, er i oprør og vil gøre alt for at beskytte deres døtre. Men de har også deres egne hemmeligheder at beskytte. Da en ny pige starter på skolen, tager sagen en dødbringende retning.

Rivalen er en perfekt thriller til fans af Lianne Moriarty, Sara Blædel og Julie Hastrup. Den foregår i et fascinerende teater- og overklassemiljø i London, hvor vejen til succes er brolagt med intriger, strid – og mord.

B.A. Paris og Clare Mackintosh udkommer allerede med stor succes i Danmark, mens amerikanske Holly Brown og britiske Sophie Hannah er bestsellerforfattere i deres hjemlande og udkommer med Rivalen på dansk for første gang
Sprog:
Dansk
ISBN-13:
9788712060208
Forlag:
Gads Forlag
ISBN-10:
8712060208
Indbinding:
Hæftet
Sider:
350
Udg. Dato:
19 aug 2020
Oplagsdato:
19 aug 2020
Udgave:
1
Dimensioner:
B: 0mm H: 0mm D: 0mm

En hæftet bog er i RIGTIG GOD KVALITET. Blød ryg, godt papir, ofte med "flapper" på for- og bagside. Kan også være en førsteudgave. Den går også under betegnelsen softcover.

Indbindingen har betydning for kvalitet og holdbarhed. Indbundet og hæftet er bøger i GOD KVALITET, mens hardback og paperback er en BILLIGERE UDGAVE.

Boganmeldelser · Rivalen
Sophie Hannah, Holly Brown, B.A. PARIS, Clare Mackintosh
Vær den første til
at anmelde bogen
Skriv en boganmeldelse & VIND
Hver måned udvælger vi 3 vindere:
Den der har skrevet flest anmeldelser
Den, der har skrevet den bedste
Vi trækker lod blandt alle nye anmeldelser
Hvorfor skal jeg blive medlem?
Vanvittige priser
Billig levering
PLATIN fordele
Plusbog er en fordelsklub med over 250.000 EKSTRA billige bøger. Denne pris gælder for medlemmer. Medlemskab kun 49 kr/30 dage i løbende abonnement - afmeld når du har lyst. .
Se alle fordele her.

Er du ikke medlem?
Du kan altid købe til lav normalpris uden medlemskab.
Plusbog – for dig, der er vild med bøger

I Plusbogs fordelsklub får du adgang til mere end 250.000 EKSTRA billige bøger og meget mere. Med store medlemsrabatter og fri fragt ved køb over 250 kr. kan det hurtigt betale sig. Denne pris gælder for medlemmer. Medlemskab kun 49 kr/30 dage i løbende abonnement - afmeld når du har lyst. Se alle fordele her.

Er du ikke medlem?
Du kan altid købe til lav normalpris uden medlemskab.
Medlemskab
49,-
30
/ dage