Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

The People's Princess

Af: Flora Harding Engelsk Paperback
SPAR
kr 3

The People's Princess

Af: Flora Harding Engelsk Paperback
Step behind the palace doors in this gripping historical novel that is a must read for fans of The Crown and Princess Diana!Buckingham Palace, 1981Her engagement to Prince Charles is a dream come true for Lady Diana Spencer but marrying the heir to the throne is not all that it seems. Alone and bored in the palace, she resents the stuffy courtiers who are intent on instructing her about her new role as Princess of Wales…But when she discovers a diary written in the 1800s by Princess Charlotte of Wales, a young woman born into a gilded cage so like herself, Diana is drawn into the story of Charlotte’s reckless love affairs and fraught relationship with her father, the Prince Regent.As she reads the diary, Diana can see many parallels with her own life and future as Princess of Wales.The story allows a behind-the-scenes glimpse of life in the palace, the tensions in Diana’s relationship with the royal family during the engagement, and the wedding itself.Praise for Flora Harding:‘If you’re a fan of The Crown, you’ll love this’ Woman’s Weekly‘Fascinating…a beautiful love story’ Woman‘Magnificent. It carries so much depth and warmness, and closeness to the characters that you do not want to part from them…a page-turner’ Best Historical Fiction Reviews
Eksklusiv medlemspris 109 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 112 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.947 anmeldelser på
Step behind the palace doors in this gripping historical novel that is a must read for fans of The Crown and Princess Diana!Buckingham Palace, 1981Her engagement to Prince Charles is a dream come true for Lady Diana Spencer but marrying the heir to the throne is not all that it seems. Alone and bored in the palace, she resents the stuffy courtiers who are intent on instructing her about her new role as Princess of Wales…But when she discovers a diary written in the 1800s by Princess Charlotte of Wales, a young woman born into a gilded cage so like herself, Diana is drawn into the story of Charlotte’s reckless love affairs and fraught relationship with her father, the Prince Regent.As she reads the diary, Diana can see many parallels with her own life and future as Princess of Wales.The story allows a behind-the-scenes glimpse of life in the palace, the tensions in Diana’s relationship with the royal family during the engagement, and the wedding itself.Praise for Flora Harding:‘If you’re a fan of The Crown, you’ll love this’ Woman’s Weekly‘Fascinating…a beautiful love story’ Woman‘Magnificent. It carries so much depth and warmness, and closeness to the characters that you do not want to part from them…a page-turner’ Best Historical Fiction Reviews
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 384
ISBN-13: 9780008446925
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 000844692X
Kategori: Historiske romaner
Udg. Dato: 31 mar 2022
Længde: 27mm
Bredde: 129mm
Højde: 197mm
Forlag: HarperCollins Publishers
Oplagsdato: 31 mar 2022
Forfatter(e): Flora Harding
Forfatter(e) Flora Harding


Kategori Historiske romaner


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 384


Udgave


Længde 27mm


Bredde 129mm


Højde 197mm


Udg. Dato 31 mar 2022


Oplagsdato 31 mar 2022

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 213
Normalpris
kr 177
Medlemspris
SPAR
kr 40
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 123

kr 169
Normalpris
kr 128
Medlemspris
SPAR
kr 46
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 107

kr 111
Normalpris
kr 107
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 230

kr 315
Normalpris
kr 239
Medlemspris
SPAR
kr 85
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 175

kr 180
Normalpris
kr 176
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 236

kr 269
Normalpris
kr 239
Medlemspris
SPAR
kr 33
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 63

kr 79
Normalpris
kr 65
Medlemspris
SPAR
kr 16
LYDBOG
Eksklusiv medlemspris kr 140

kr 199
Normalpris
kr 146
Medlemspris
SPAR
kr 59
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 100

kr 143
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 43
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 202

kr 279
Normalpris
kr 210
Medlemspris
SPAR
kr 77
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 190
Normalpris
kr 175
Medlemspris
SPAR
kr 17
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 104
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 248

kr 349
Normalpris
kr 258
Medlemspris
SPAR
kr 101
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 150

kr 167
Normalpris
kr 152
Medlemspris
SPAR
kr 17
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21