Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Under a Cornish Sky

Af: Liz Fenwick Engelsk Paperback
SPAR
kr 4

Under a Cornish Sky

Af: Liz Fenwick Engelsk Paperback

*Shortlisted for the RNA Contemporary Romantic Novel of the Year 2016*

For fans of Fern Britton and Rosamunde Pilcher, a spell-binding tale of romance and intrigue, set against the gorgeous Cornish coast.

Demi desperately needs her luck to change. On the sleeper train down to Cornwall, she can''t help wondering why everything always goes wrong for her. Having missed out on her dream job, and left with nowhere to stay following her boyfriend''s betrayal, pitching up at her grandfather''s cottage is her only option.

Victoria thinks she''s finally got what she wanted: Boscawen, the gorgeous Cornish estate her family owned for generations should now rightfully be hers, following her husband''s sudden death. After years of a loveless marriage and many secret affairs of her own, Victoria thinks new widowhood will suit her very well indeed . . .

But both women are in for a surprise. Surrounded by orchards, gardens and the sea, Boscawen is about to play an unexpected role in both their lives. Can two such different women find a way forward when luck changes both their lives so drastically?

In UNDER A CORNISH SKY Liz Fenwick weaves another deliciously irresistible tale set in the heart of her beloved Cornwall.

Eksklusiv medlemspris 115 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 119 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 4 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.930 anmeldelser på

*Shortlisted for the RNA Contemporary Romantic Novel of the Year 2016*

For fans of Fern Britton and Rosamunde Pilcher, a spell-binding tale of romance and intrigue, set against the gorgeous Cornish coast.

Demi desperately needs her luck to change. On the sleeper train down to Cornwall, she can''t help wondering why everything always goes wrong for her. Having missed out on her dream job, and left with nowhere to stay following her boyfriend''s betrayal, pitching up at her grandfather''s cottage is her only option.

Victoria thinks she''s finally got what she wanted: Boscawen, the gorgeous Cornish estate her family owned for generations should now rightfully be hers, following her husband''s sudden death. After years of a loveless marriage and many secret affairs of her own, Victoria thinks new widowhood will suit her very well indeed . . .

But both women are in for a surprise. Surrounded by orchards, gardens and the sea, Boscawen is about to play an unexpected role in both their lives. Can two such different women find a way forward when luck changes both their lives so drastically?

In UNDER A CORNISH SKY Liz Fenwick weaves another deliciously irresistible tale set in the heart of her beloved Cornwall.

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 352
ISBN-13: 9781409148289
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 1409148289
Udg. Dato: 14 jul 2016
Længde: 33mm
Bredde: 130mm
Højde: 197mm
Forlag: Orion Publishing Co
Oplagsdato: 14 jul 2016
Forfatter(e): Liz Fenwick
Forfatter(e) Liz Fenwick


Kategori Moderne Samtidslitteratur


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 352


Udgave


Længde 33mm


Bredde 130mm


Højde 197mm


Udg. Dato 14 jul 2016


Oplagsdato 14 jul 2016

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 186

kr 269
Normalpris
kr 194
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 164

kr 249
Normalpris
kr 173
Medlemspris
SPAR
kr 85
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 565

kr 883
Normalpris
kr 597
Medlemspris
SPAR
kr 318
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 354

kr 499
Normalpris
kr 369
Medlemspris
SPAR
kr 145
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 211

kr 299
Normalpris
kr 220
Medlemspris
SPAR
kr 88
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 249
Normalpris
kr 186
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 269
Normalpris
kr 206
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 201

kr 320
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 202

kr 299
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 25

kr 227
Normalpris
kr 45
Medlemspris
SPAR
kr 202
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 229

kr 299
Normalpris
kr 236
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 211

kr 299
Normalpris
kr 220
Medlemspris
SPAR
kr 88
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 144

kr 149
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 114

kr 117
Normalpris
kr 114
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3