Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

End of Story

Af: Louise Swanson Engelsk Hardback
SPAR
kr 30

End of Story

Af: Louise Swanson Engelsk Hardback

''Absolutely show-stopping'' JANICE HALLETT ''Unputdownable'' SOPHIE HANNAH ''So intense! So gripping!'' B.P. WALTER ''A tour-de-force'' CHRIS WHITAKER ''Wow!'' CHRISTINA DALCHER ''Enthralling and incredibly clever'' C.J. TUDOR ''Brilliantly terrifying'' B.A. PARIS ''Blew my mind'' JANE CORRY ''A drop-the-book twist'' TAMMY COHEN ''Devastatingly good'' CLAIRE ALLAN ''A highlight of the year'' CULTUREFLY

What would the world look like if all fiction was banned? A white-knuckle ride of a thriller set in an all-too-believable near-future with a shocking twist, perfect for fans of Gillian McAllister and Catriona Ward.

YOU MIGHT KNOW HOW THIS STORY BEGINS.
BUT YOU WILL NEVER GUESS HOW IT ENDS . . .

Once upon a time, there was a writer named Fern.

She was a bestseller. An award-winner. Loved by readers and critics alike. With her words, she changed the world.

Until her story took a turn.

Now Fern is a cleaner in a hospital. Condemned to anonymity. Because reading books is now a crime.

Only, Fern doesn''t plan on going down without a fight. She''ll keep writing, no matter the consequences. She will make her voice heard.

Because Fern''s story is only beginning.

BUT CAN YOU GUESS HOW IT WILL END?
___________________

READERS LOVE END OF STORY . . .

''It''s actually hard to find words for how brilliant End of Story is'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

''What a fantastic book, I really didn''t see the twist coming but oh my gosh!'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

''Without question one of my books of the year'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

''I''m a bit flabbergasted after reading this. It wasn''t what I was expecting; it was so much more'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

''Wow, what have I just read? I honestly could not put this book down, I read it in one sitting.'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

Eksklusiv medlemspris 160 kr
Medlemspris 163 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 190 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 30 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.947 anmeldelser på

''Absolutely show-stopping'' JANICE HALLETT ''Unputdownable'' SOPHIE HANNAH ''So intense! So gripping!'' B.P. WALTER ''A tour-de-force'' CHRIS WHITAKER ''Wow!'' CHRISTINA DALCHER ''Enthralling and incredibly clever'' C.J. TUDOR ''Brilliantly terrifying'' B.A. PARIS ''Blew my mind'' JANE CORRY ''A drop-the-book twist'' TAMMY COHEN ''Devastatingly good'' CLAIRE ALLAN ''A highlight of the year'' CULTUREFLY

What would the world look like if all fiction was banned? A white-knuckle ride of a thriller set in an all-too-believable near-future with a shocking twist, perfect for fans of Gillian McAllister and Catriona Ward.

YOU MIGHT KNOW HOW THIS STORY BEGINS.
BUT YOU WILL NEVER GUESS HOW IT ENDS . . .

Once upon a time, there was a writer named Fern.

She was a bestseller. An award-winner. Loved by readers and critics alike. With her words, she changed the world.

Until her story took a turn.

Now Fern is a cleaner in a hospital. Condemned to anonymity. Because reading books is now a crime.

Only, Fern doesn''t plan on going down without a fight. She''ll keep writing, no matter the consequences. She will make her voice heard.

Because Fern''s story is only beginning.

BUT CAN YOU GUESS HOW IT WILL END?
___________________

READERS LOVE END OF STORY . . .

''It''s actually hard to find words for how brilliant End of Story is'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

''What a fantastic book, I really didn''t see the twist coming but oh my gosh!'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

''Without question one of my books of the year'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

''I''m a bit flabbergasted after reading this. It wasn''t what I was expecting; it was so much more'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

''Wow, what have I just read? I honestly could not put this book down, I read it in one sitting.'' NETGALLEY REVIEWER, 5*

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 320
ISBN-13: 9781529396102
Indbinding: Hardback
Udgave:
ISBN-10: 1529396107
Udg. Dato: 23 mar 2023
Længde: 31mm
Bredde: 163mm
Højde: 242mm
Forlag: Hodder & Stoughton
Oplagsdato: 23 mar 2023
Forfatter(e): Louise Swanson
Forfatter(e) Louise Swanson


Kategori Thrillere / spændingsromaner


Sprog Engelsk


Indbinding Hardback


Sider 320


Udgave


Længde 31mm


Bredde 163mm


Højde 242mm


Udg. Dato 23 mar 2023


Oplagsdato 23 mar 2023

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
LYDBOG
Eksklusiv medlemspris kr 62

kr 89
Normalpris
kr 65
Medlemspris
SPAR
kr 27
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 125

kr 179
Normalpris
kr 130
Medlemspris
SPAR
kr 54
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 119

kr 149
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 197

kr 249
Normalpris
kr 202
Medlemspris
SPAR
kr 52
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 255

kr 360
Normalpris
kr 266
Medlemspris
SPAR
kr 105
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 196

kr 202
Normalpris
kr 197
Medlemspris
SPAR
kr 6
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 97

kr 279
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 182
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 265

kr 337
Normalpris
kr 272
Medlemspris
SPAR
kr 72
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 224
Normalpris
kr 184
Medlemspris
SPAR
kr 45
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 165
Normalpris
kr 161
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 157
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 123

kr 127
Normalpris
kr 123
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 334

kr 399
Normalpris
kr 341
Medlemspris
SPAR
kr 65
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
Vi anbefaler også
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 213
Normalpris
kr 177
Medlemspris
SPAR
kr 40
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 192

kr 247
Normalpris
kr 198
Medlemspris
SPAR
kr 55
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30