Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Steam Train, Dream Train

Af: Tom Lichtenheld, Sherri Duskey Rinker Engelsk Hardback
SPAR
kr 12

Steam Train, Dream Train

Af: Tom Lichtenheld, Sherri Duskey Rinker Engelsk Hardback
From the team behind the #1 New York Times bestseller Goodnight, Goodnight, Construction Site comes the train book kids have been dreaming of!

The dream train pulls into the station, and one by one the train cars are loaded: polar bears pack the reefer car with ice cream, elephants fill the tanker cars with paints, tortoises stock the auto rack with race cars, bouncy kangaroos stuff the hopper car with balls. Sweet, silly dreams and happy smiles before sleep are guaranteed for Thomas the Train book fans any budding train enthusiasts!

  • Introduce your child to new animals and experiences with this ideal children's bedtime book
  • A great read-aloud book for kids or early reader book for kids beginning to read on their own
  • Features beautiful art and words from an award-winning writer and illustrator team


If you loved Mighty, Mighty Construction Site and Goodnight, Goodnight Construction Site, this book will be the ideal addition to your children's book set and is perfect for:
  • Readers of first story books for baby or toddlers or bedtime stories for the whole family
  • Read-along children's book or next step up from board books for early readers
  • Boys and girls who love imaginative stories about things like trains, trucks, cars, dinosaurs, and little critters
  • Fans of Sandra Boynton, Richard Scarry, Nancy Tillman, and Dr. Seuss books
  • Adding to the shelf with books like Where Do Diggers Sleep at Night?, Richard Scarry's Cars and Trucks and Things That Go, Peppa Pig: Little Library, and Good Night, Little Blue Truck
Eksklusiv medlemspris 134 kr
Medlemspris 135 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 146 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 12 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.930 anmeldelser på
From the team behind the #1 New York Times bestseller Goodnight, Goodnight, Construction Site comes the train book kids have been dreaming of!

The dream train pulls into the station, and one by one the train cars are loaded: polar bears pack the reefer car with ice cream, elephants fill the tanker cars with paints, tortoises stock the auto rack with race cars, bouncy kangaroos stuff the hopper car with balls. Sweet, silly dreams and happy smiles before sleep are guaranteed for Thomas the Train book fans any budding train enthusiasts!

  • Introduce your child to new animals and experiences with this ideal children's bedtime book
  • A great read-aloud book for kids or early reader book for kids beginning to read on their own
  • Features beautiful art and words from an award-winning writer and illustrator team


If you loved Mighty, Mighty Construction Site and Goodnight, Goodnight Construction Site, this book will be the ideal addition to your children's book set and is perfect for:
  • Readers of first story books for baby or toddlers or bedtime stories for the whole family
  • Read-along children's book or next step up from board books for early readers
  • Boys and girls who love imaginative stories about things like trains, trucks, cars, dinosaurs, and little critters
  • Fans of Sandra Boynton, Richard Scarry, Nancy Tillman, and Dr. Seuss books
  • Adding to the shelf with books like Where Do Diggers Sleep at Night?, Richard Scarry's Cars and Trucks and Things That Go, Peppa Pig: Little Library, and Good Night, Little Blue Truck
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 40
ISBN-13: 9781452109206
Indbinding: Hardback
Udgave:
ISBN-10: 1452109206
Udg. Dato: 1 apr 2013
Længde: 10mm
Bredde: 262mm
Højde: 249mm
Forlag: Chronicle Books
Oplagsdato: 1 apr 2013
Forfatter(e) Tom Lichtenheld, Sherri Duskey Rinker


Kategori Tekstet billedbøger


Sprog Engelsk


Indbinding Hardback


Sider 40


Udgave


Længde 10mm


Bredde 262mm


Højde 249mm


Udg. Dato 1 apr 2013


Oplagsdato 1 apr 2013

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 164

kr 249
Normalpris
kr 173
Medlemspris
SPAR
kr 85
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 354

kr 499
Normalpris
kr 369
Medlemspris
SPAR
kr 145
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 186

kr 269
Normalpris
kr 194
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 201

kr 320
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 211

kr 299
Normalpris
kr 220
Medlemspris
SPAR
kr 88
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 565

kr 883
Normalpris
kr 597
Medlemspris
SPAR
kr 318
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 202

kr 299
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 300

kr 449
Normalpris
kr 315
Medlemspris
SPAR
kr 149
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 220

kr 320
Normalpris
kr 230
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 240

kr 349
Normalpris
kr 251
Medlemspris
SPAR
kr 109
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 269
Normalpris
kr 206
Medlemspris
SPAR
kr 70
Vi anbefaler også
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3