Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

The Prison Healer

Af: Lynette Noni Engelsk Paperback
SPAR
kr 4

The Prison Healer

Af: Lynette Noni Engelsk Paperback

''A marvelous and inventive storyteller'' Sarah J Maas, #1 New York Times Bestselling Author

At Zalindov, the only person you can trust is yourself.


Seventeen-year-old Kiva Meridan is a survivor. For ten years, she has worked as the healer in the notorious death prison, Zalindov, making herself indispensable. Kept afloat by messages of hope from her family, Kiva has one goal and one goal only: stay alive.

Then one day the infamous Rebel Queen arrives at the prison on death''s door and Kiva receives a new message: Don''t let her die. We are coming.

The queen is sentenced to the Trial by Ordeal: a series of elemental challenges against the torments of air, fire, water, and earth, assigned to only the most dangerous of criminals. Aware the sickly queen has little chance of making it through the Trials alive, Kiva volunteers to take her place. If she succeeds, both she and the queen will be granted their freedom.

But no one has ever survived.

And with an incurable plague sweeping Zalindov, a mysterious new inmate fighting for Kiva''s heart, and a prison rebellion brewing, Kiva can''t escape the terrible feeling that her trials have only just begun.

From bestselling Australian author Lynette Noni comes a masterful and action-packed YA fantasy perfect for fans of Sarah J. Maas and Sabaa Tahir.

Eksklusiv medlemspris 115 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 119 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 4 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.945 anmeldelser på

''A marvelous and inventive storyteller'' Sarah J Maas, #1 New York Times Bestselling Author

At Zalindov, the only person you can trust is yourself.


Seventeen-year-old Kiva Meridan is a survivor. For ten years, she has worked as the healer in the notorious death prison, Zalindov, making herself indispensable. Kept afloat by messages of hope from her family, Kiva has one goal and one goal only: stay alive.

Then one day the infamous Rebel Queen arrives at the prison on death''s door and Kiva receives a new message: Don''t let her die. We are coming.

The queen is sentenced to the Trial by Ordeal: a series of elemental challenges against the torments of air, fire, water, and earth, assigned to only the most dangerous of criminals. Aware the sickly queen has little chance of making it through the Trials alive, Kiva volunteers to take her place. If she succeeds, both she and the queen will be granted their freedom.

But no one has ever survived.

And with an incurable plague sweeping Zalindov, a mysterious new inmate fighting for Kiva''s heart, and a prison rebellion brewing, Kiva can''t escape the terrible feeling that her trials have only just begun.

From bestselling Australian author Lynette Noni comes a masterful and action-packed YA fantasy perfect for fans of Sarah J. Maas and Sabaa Tahir.

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 416
ISBN-13: 9781529360400
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 1529360404
Kategori: Fantasy
Udg. Dato: 10 maj 2022
Længde: 29mm
Bredde: 129mm
Højde: 197mm
Forlag: Hodder & Stoughton
Oplagsdato: 10 maj 2022
Forfatter(e): Lynette Noni
Forfatter(e) Lynette Noni


Kategori Fantasy


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 416


Udgave


Længde 29mm


Bredde 129mm


Højde 197mm


Udg. Dato 10 maj 2022


Oplagsdato 10 maj 2022

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 114

kr 117
Normalpris
kr 114
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 159

kr 187
Normalpris
kr 162
Medlemspris
SPAR
kr 28
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 107

kr 112
Normalpris
kr 108
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 62

kr 89
Normalpris
kr 65
Medlemspris
SPAR
kr 27
LYDBOG
Eksklusiv medlemspris kr 95

kr 129
Normalpris
kr 98
Medlemspris
SPAR
kr 34
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 77

kr 80
Normalpris
kr 77
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 74

kr 76
Normalpris
kr 74
Medlemspris
SPAR
kr 2
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 180
Normalpris
kr 157
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 91

kr 94
Normalpris
kr 91
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 157
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 145
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 11
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 171

kr 177
Normalpris
kr 172
Medlemspris
SPAR
kr 6
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 157
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 16