Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

A Long Stretch of Bad Days

Af: Mindy McGinnis Engelsk Paperback
SPAR
kr 3

A Long Stretch of Bad Days

Af: Mindy McGinnis Engelsk Paperback

From award-winning author Mindy McGinnis comes a thrilling and gripping YA mystery about a small town’s past and the secrets unearthed by way of two teen girls—and a podcast. Perfect for fans of Sadie, The Cheerleaders, and A Good Girl’s Guide to Murder.

A lifetime of hard work has put Lydia Chass on track to attend a prestigious journalism program and leave Henley behind—until a school error leaves her a credit short of graduating.

Bristal Jamison has a bad reputation and a foul mouth, but she also needs one more credit to graduate. An unexpected partnership forms as the two remake Lydia’s town history podcast to investigate the Long Stretch of Bad Days—a week when Henley was hit by a tornado, a flash flood, as well as its first, only, and unsolved murder.

As their investigation unearths buried secrets, some don’t want them to see the light. When the threats escalate, the girls have to uncover the truth before the dark history of Henley catches up with them.

Eksklusiv medlemspris 109 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 112 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.940 anmeldelser på

From award-winning author Mindy McGinnis comes a thrilling and gripping YA mystery about a small town’s past and the secrets unearthed by way of two teen girls—and a podcast. Perfect for fans of Sadie, The Cheerleaders, and A Good Girl’s Guide to Murder.

A lifetime of hard work has put Lydia Chass on track to attend a prestigious journalism program and leave Henley behind—until a school error leaves her a credit short of graduating.

Bristal Jamison has a bad reputation and a foul mouth, but she also needs one more credit to graduate. An unexpected partnership forms as the two remake Lydia’s town history podcast to investigate the Long Stretch of Bad Days—a week when Henley was hit by a tornado, a flash flood, as well as its first, only, and unsolved murder.

As their investigation unearths buried secrets, some don’t want them to see the light. When the threats escalate, the girls have to uncover the truth before the dark history of Henley catches up with them.

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 368
ISBN-13: 9780063230385
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0063230380
Udg. Dato: 25 apr 2024
Længde: 26mm
Bredde: 203mm
Højde: 136mm
Forlag: HarperCollins Publishers Inc
Oplagsdato: 25 apr 2024
Forfatter(e): Mindy McGinnis
Forfatter(e) Mindy McGinnis


Kategori Børne & ungdomsthrillere


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 368


Udgave


Længde 26mm


Bredde 203mm


Højde 136mm


Udg. Dato 25 apr 2024


Oplagsdato 25 apr 2024

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
LYDBOG
Eksklusiv medlemspris kr 62

kr 89
Normalpris
kr 65
Medlemspris
SPAR
kr 27
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 180

kr 202
Normalpris
kr 182
Medlemspris
SPAR
kr 22
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 258

kr 326
Normalpris
kr 265
Medlemspris
SPAR
kr 68
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 62

kr 89
Normalpris
kr 65
Medlemspris
SPAR
kr 27
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 229
Normalpris
kr 162
Medlemspris
SPAR
kr 75
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 178

kr 220
Normalpris
kr 182
Medlemspris
SPAR
kr 42
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 180

kr 201
Normalpris
kr 182
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 152

kr 199
Normalpris
kr 157
Medlemspris
SPAR
kr 47
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 202

kr 279
Normalpris
kr 210
Medlemspris
SPAR
kr 77
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 354

kr 499
Normalpris
kr 369
Medlemspris
SPAR
kr 145
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
Vi anbefaler også
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 104
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 123

kr 127
Normalpris
kr 123
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 180
Normalpris
kr 157
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 118

kr 121
Normalpris
kr 118
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 118

kr 123
Normalpris
kr 119
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3