Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Chaos Theory

Af: Nic Stone Engelsk Paperback
SPAR
kr 3

Chaos Theory

Af: Nic Stone Engelsk Paperback
The #1 New York Times bestselling author of Dear Martin delivers a gripping romance about two teens: a certified genius living with a diagnosed mental illness and a politician's son who is running from his own addiction and grief. Don't miss this gut punch of a novel about mental illness, loss, and discovering you are worthy of love. The next read for fans of Angie Thomas, Danielle Jawando and Jason Reynolds

Scars exist to remind us of what we’ve survived . . .
 
Since Shelbi enrolled at Windward Academy as a senior and won’t be there very long, she hasn’t bothered making friends. What her classmates don’t know about her can’t be used to hurt her – you know, like it did at her last school.
 
Andy Criddle is not okay. At all.
He’s had far too much to drink.
Again. Which is bad.
And things are about to get worse.
 
When Shelbi sees Andy at his lowest, she can relate. So she doesn’t resist reaching out. And there’s no doubt their connection has them both seeing stars . . . but the closer they get, the more the past threatens to pull their universes apart.
 
#1 New York Times bestselling author Nic Stone delivers a tour de force about living with grief, prioritizing mental health, and finding love amid the chaos.

Praise for Dear Martin:

"Powerful, wrenching" John Green
"A must-read" Angie Thomas
"Raw and Gripping" Jason Reynolds
"Deeply moving" Jodi Picoult

Also by Nic Stone:
Dear Martin
Odd One Out
Jackpot

Dear Justyce
 
Eksklusiv medlemspris 109 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 112 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.938 anmeldelser på
The #1 New York Times bestselling author of Dear Martin delivers a gripping romance about two teens: a certified genius living with a diagnosed mental illness and a politician's son who is running from his own addiction and grief. Don't miss this gut punch of a novel about mental illness, loss, and discovering you are worthy of love. The next read for fans of Angie Thomas, Danielle Jawando and Jason Reynolds

Scars exist to remind us of what we’ve survived . . .
 
Since Shelbi enrolled at Windward Academy as a senior and won’t be there very long, she hasn’t bothered making friends. What her classmates don’t know about her can’t be used to hurt her – you know, like it did at her last school.
 
Andy Criddle is not okay. At all.
He’s had far too much to drink.
Again. Which is bad.
And things are about to get worse.
 
When Shelbi sees Andy at his lowest, she can relate. So she doesn’t resist reaching out. And there’s no doubt their connection has them both seeing stars . . . but the closer they get, the more the past threatens to pull their universes apart.
 
#1 New York Times bestselling author Nic Stone delivers a tour de force about living with grief, prioritizing mental health, and finding love amid the chaos.

Praise for Dear Martin:

"Powerful, wrenching" John Green
"A must-read" Angie Thomas
"Raw and Gripping" Jason Reynolds
"Deeply moving" Jodi Picoult

Also by Nic Stone:
Dear Martin
Odd One Out
Jackpot

Dear Justyce
 
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 288
ISBN-13: 9781398516069
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 1398516066
Udg. Dato: 28 feb 2023
Længde: 22mm
Bredde: 129mm
Højde: 198mm
Forlag: Simon & Schuster Ltd
Oplagsdato: 28 feb 2023
Forfatter(e): Nic Stone
Forfatter(e) Nic Stone


Kategori Børn & Unge: Sex & Parforhold


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 288


Udgave


Længde 22mm


Bredde 129mm


Højde 198mm


Udg. Dato 28 feb 2023


Oplagsdato 28 feb 2023

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 118

kr 129
Normalpris
kr 119
Medlemspris
SPAR
kr 11
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 125

kr 179
Normalpris
kr 130
Medlemspris
SPAR
kr 54
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 69

kr 69
Normalpris
kr 69
Medlemspris
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 100

kr 143
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 43
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 56

kr 56
Normalpris
kr 56
Medlemspris
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BØRNEARTIKLER
Eksklusiv medlemspris kr 117

kr 149
Normalpris
kr 120
Medlemspris
SPAR
kr 32
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 224

kr 277
Normalpris
kr 229
Medlemspris
SPAR
kr 53
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 56

kr 56
Normalpris
kr 56
Medlemspris
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 118

kr 123
Normalpris
kr 119
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 104
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 123

kr 127
Normalpris
kr 123
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 182

kr 190
Normalpris
kr 183
Medlemspris
SPAR
kr 8
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 153

kr 179
Normalpris
kr 156
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 104
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 118

kr 121
Normalpris
kr 118
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 180
Normalpris
kr 157
Medlemspris
SPAR
kr 26