Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

A Rush of Wings

Af: Laura E. Weymouth Engelsk Paperback
SPAR
kr 3

A Rush of Wings

Af: Laura E. Weymouth Engelsk Paperback
For fans of Serpent & Dove and A House of Salt and Sorrows comes a “transportive and beautiful” (Chloe Gong, New York Times bestselling author of These Violent Delights) romantic fantasy about an untrained witch who must unlock her power to free her brothers from a terrible curse and save her home.

Rowenna Winthrop has always known there’s magic within her. But though she hears voices on the wind and possesses unusual talents, her mother Mairead believes Rowenna lacks discipline, and refuses to teach her the craft that keeps their Scottish village safe. And when Mairead dies a sinister death, it seems Rowenna’s only chance to grow into her power has died with her. Then, on a fateful, storm-tossed night, Rowenna rescues a handsome stranger named Gawen from a shipwreck, and her mother miraculously returns from the dead. Or so it appears.

The resurrected Mairead is nothing like the old one. To hide her new monstrous nature, she turns Rowenna’s brothers and Gawen into swans and robs Rowenna of her voice. Forced to flee, Rowenna travels to the city of Inverness to find a way to break the curse. But monsters take many forms, and in Inverness, Rowenna is soon caught in a web of strangers who want to use her raw magic for their own gain. If she wishes to save herself and the people she loves most, Rowenna will have to take her fate into her own hands and unlock the power that has evaded her for so long.
Eksklusiv medlemspris 109 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 112 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.945 anmeldelser på
For fans of Serpent & Dove and A House of Salt and Sorrows comes a “transportive and beautiful” (Chloe Gong, New York Times bestselling author of These Violent Delights) romantic fantasy about an untrained witch who must unlock her power to free her brothers from a terrible curse and save her home.

Rowenna Winthrop has always known there’s magic within her. But though she hears voices on the wind and possesses unusual talents, her mother Mairead believes Rowenna lacks discipline, and refuses to teach her the craft that keeps their Scottish village safe. And when Mairead dies a sinister death, it seems Rowenna’s only chance to grow into her power has died with her. Then, on a fateful, storm-tossed night, Rowenna rescues a handsome stranger named Gawen from a shipwreck, and her mother miraculously returns from the dead. Or so it appears.

The resurrected Mairead is nothing like the old one. To hide her new monstrous nature, she turns Rowenna’s brothers and Gawen into swans and robs Rowenna of her voice. Forced to flee, Rowenna travels to the city of Inverness to find a way to break the curse. But monsters take many forms, and in Inverness, Rowenna is soon caught in a web of strangers who want to use her raw magic for their own gain. If she wishes to save herself and the people she loves most, Rowenna will have to take her fate into her own hands and unlock the power that has evaded her for so long.
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 352
ISBN-13: 9781534493094
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 1534493093
Udg. Dato: 22 dec 2022
Længde: 30mm
Bredde: 140mm
Højde: 210mm
Forlag: Simon & Schuster
Oplagsdato: 22 dec 2022
Forfatter(e): Laura E. Weymouth
Forfatter(e) Laura E. Weymouth


Kategori Børn og unge: Hekse og spøgelser


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 352


Udgave


Længde 30mm


Bredde 140mm


Højde 210mm


Udg. Dato 22 dec 2022


Oplagsdato 22 dec 2022

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 100

kr 143
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 43
BOG (ANDET)
Eksklusiv medlemspris kr 223

kr 303
Normalpris
kr 231
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 224
Normalpris
kr 184
Medlemspris
SPAR
kr 45
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 230

kr 230
Normalpris
kr 230
Medlemspris
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 128

kr 134
Normalpris
kr 129
Medlemspris
SPAR
kr 6
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 192

kr 247
Normalpris
kr 198
Medlemspris
SPAR
kr 55
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 185
Normalpris
kr 174
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 192

kr 247
Normalpris
kr 198
Medlemspris
SPAR
kr 55
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 197

kr 250
Normalpris
kr 202
Medlemspris
SPAR
kr 53
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 290

kr 340
Normalpris
kr 295
Medlemspris
SPAR
kr 50
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 37

kr 53
Normalpris
kr 39
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 92

kr 99
Normalpris
kr 93
Medlemspris
SPAR
kr 7
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 152

kr 157
Normalpris
kr 153
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 153

kr 179
Normalpris
kr 156
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 104
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3