Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv
How to Be Remembered
Af: Michael Thompson Engelsk Paperback
SPAR
kr 4
How to Be Remembered
Af: Michael Thompson Engelsk Paperback

For fans of Matt Haig and The Invisible Life of Addie LaRue comes a big-hearted novel following a man who can never be remembered and his journey to become unforgettable...

On an ordinary night in an ordinary year, Tommy Llewellyn''s doting parents wake in a home without toys and diapers, without photos of their baby scattered about, and without any idea that the small child asleep in his crib is theirs.

That''s because Tommy is a boy destined to never be remembered.

On the same day every year, everyone around him forgets he exists, and he grows up enduring his own universal Reset. That is until something extraordinary happens: Tommy Llewellyn falls in love.

Determined to finally carve out a life for himself and land the girl of his dreams, Tommy sets out on a mission to finally trick the Reset and be remembered. But legacies aren''t so easily won, and Tommy must figure out what''s more important-the things we leave behind or the people we bring along with us.

With the speculative edge of How to Stop Time, the unending charm of Maria Semple, and the heart of your favorite book club read, How to Be Remembered is a life-affirming novel about discovering how to leave your mark on the places and people you love most.

Eksklusiv medlemspris 115 kr
Eksklusiv medlemspris og medlemspris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til eksklusiv medlemspris eller medlemspris. Få 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Bogen er desværre udsolgt fra forlaget - se andre bøger af samme genre her
Normalpris 119 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Bogen er desværre udsolgt fra forlaget - se andre bøger af samme genre her
Spar 4 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.863 anmeldelser på

For fans of Matt Haig and The Invisible Life of Addie LaRue comes a big-hearted novel following a man who can never be remembered and his journey to become unforgettable...

On an ordinary night in an ordinary year, Tommy Llewellyn''s doting parents wake in a home without toys and diapers, without photos of their baby scattered about, and without any idea that the small child asleep in his crib is theirs.

That''s because Tommy is a boy destined to never be remembered.

On the same day every year, everyone around him forgets he exists, and he grows up enduring his own universal Reset. That is until something extraordinary happens: Tommy Llewellyn falls in love.

Determined to finally carve out a life for himself and land the girl of his dreams, Tommy sets out on a mission to finally trick the Reset and be remembered. But legacies aren''t so easily won, and Tommy must figure out what''s more important-the things we leave behind or the people we bring along with us.

With the speculative edge of How to Stop Time, the unending charm of Maria Semple, and the heart of your favorite book club read, How to Be Remembered is a life-affirming novel about discovering how to leave your mark on the places and people you love most.

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 368
ISBN-13: 9781728265803
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 1728265800
Udg. Dato: 27 jun 2023
Længde: 25mm
Bredde: 139mm
Højde: 210mm
Oplagsdato: 27 jun 2023
Forfatter(e): Michael Thompson
Forfatter(e) Michael Thompson


Kategori Moderne Samtidslitteratur


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 368


Udgave


Længde 25mm


Bredde 139mm


Højde 210mm


Udg. Dato 27 jun 2023


Oplagsdato 27 jun 2023

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 188

kr 269
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 81
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 208

kr 299
Normalpris
kr 217
Medlemspris
SPAR
kr 91
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 203

kr 300
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
LYDBOG
Eksklusiv medlemspris kr 95

kr 129
Normalpris
kr 98
Medlemspris
SPAR
kr 34
BOG (ANDET)
Eksklusiv medlemspris kr 306

kr 450
Normalpris
kr 320
Medlemspris
SPAR
kr 144
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 223

kr 320
Normalpris
kr 233
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 183

kr 269
Normalpris
kr 192
Medlemspris
SPAR
kr 86
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 184

kr 299
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 115
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 203

kr 300
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 220

kr 320
Normalpris
kr 230
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 270

kr 399
Normalpris
kr 283
Medlemspris
SPAR
kr 129
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 229
Normalpris
kr 162
Medlemspris
SPAR
kr 75