Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv
The Daughters Of Red Hill Hall
Af: Kathleen McGurl Engelsk Paperback
SPAR
kr 4
The Daughters Of Red Hill Hall
Af: Kathleen McGurl Engelsk Paperback
‘The Daughters of Red Hill Hall …[has] all the intrigue, mystery, relationship drama and edge of your seat secret reveals any reader could want.’ – Books and BoardiesWhen Gemma discovers a pair of ancient duelling pistols encrusted with rubies in the basement of the local museum, she is immediately intrigued…On a fateful night in 1838 two sisters were found shot in the cellars of Red Hill Hall. And when Gemma begins to delve deeper into their history she begins to realise that the secrets of that night are darker than anyone had ever imagined.As the shocking events of the past begin to unravel, Gemma’s own life starts to fall apart. Loyalties are tested and suddenly it seems as if history is repeating itself, as Gemma learns that female friendships can be deadly…Perfect for fans of The Emerald Comb, The Pearl Locket, Rachel Hore and Kate Morton.What reviewers are saying about Kathleen McGurl’s The Daughters of Red Hill Hall‘Mystery, danger, intrigue and heart-pounding drama are deliciously interwoven’ – Julie (Goodreads)‘I devoured The Daughters of Red Hill Hall in two sittings…it showed off the many talents of Kathleen McGurl to perfection.’ – Emma Crowley on Shaz’s Book Blog‘This book grabbed me from its opening pages’ – Being Anne…‘a great summer read!’ – A Home in the Country‘if you like historical mysteries, murder and romance, this is a must read for you.’ – Violet Fields (NetGalley)‘This is the first of Kathleen McGurl''s books that I have read but it certainly won''t be the last’ – Karen O’Hare (Goodreads)‘For fans of Katherine Webb or Kate Riordan’ – Sheila’s Review (Goodreads)‘McGurl focuses on the relationships and emotional turmoil… As always a spirited read.’ – Cheryl M-M
Eksklusiv medlemspris 115 kr
Eksklusiv medlemspris og medlemspris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til eksklusiv medlemspris eller medlemspris. Få 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 119 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 4 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.866 anmeldelser på
‘The Daughters of Red Hill Hall …[has] all the intrigue, mystery, relationship drama and edge of your seat secret reveals any reader could want.’ – Books and BoardiesWhen Gemma discovers a pair of ancient duelling pistols encrusted with rubies in the basement of the local museum, she is immediately intrigued…On a fateful night in 1838 two sisters were found shot in the cellars of Red Hill Hall. And when Gemma begins to delve deeper into their history she begins to realise that the secrets of that night are darker than anyone had ever imagined.As the shocking events of the past begin to unravel, Gemma’s own life starts to fall apart. Loyalties are tested and suddenly it seems as if history is repeating itself, as Gemma learns that female friendships can be deadly…Perfect for fans of The Emerald Comb, The Pearl Locket, Rachel Hore and Kate Morton.What reviewers are saying about Kathleen McGurl’s The Daughters of Red Hill Hall‘Mystery, danger, intrigue and heart-pounding drama are deliciously interwoven’ – Julie (Goodreads)‘I devoured The Daughters of Red Hill Hall in two sittings…it showed off the many talents of Kathleen McGurl to perfection.’ – Emma Crowley on Shaz’s Book Blog‘This book grabbed me from its opening pages’ – Being Anne…‘a great summer read!’ – A Home in the Country‘if you like historical mysteries, murder and romance, this is a must read for you.’ – Violet Fields (NetGalley)‘This is the first of Kathleen McGurl''s books that I have read but it certainly won''t be the last’ – Karen O’Hare (Goodreads)‘For fans of Katherine Webb or Kate Riordan’ – Sheila’s Review (Goodreads)‘McGurl focuses on the relationships and emotional turmoil… As always a spirited read.’ – Cheryl M-M
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 384
ISBN-13: 9780008389123
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0008389128
Udg. Dato: 6 feb 2020
Længde: 20mm
Bredde: 129mm
Højde: 199mm
Oplagsdato: 6 feb 2020
Forfatter(e): Kathleen McGurl
Forfatter(e) Kathleen McGurl


Kategori Moderne kærlighedshistorier


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 384


Udgave


Længde 20mm


Bredde 129mm


Højde 199mm


Udg. Dato 6 feb 2020


Oplagsdato 6 feb 2020

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 188

kr 269
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 81
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 249
Normalpris
kr 186
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 203

kr 300
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 229
Normalpris
kr 162
Medlemspris
SPAR
kr 75
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 183

kr 270
Normalpris
kr 192
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 220

kr 320
Normalpris
kr 230
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 149

kr 249
Normalpris
kr 159
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 329

kr 499
Normalpris
kr 346
Medlemspris
SPAR
kr 170
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 223

kr 320
Normalpris
kr 233
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 25

kr 227
Normalpris
kr 45
Medlemspris
SPAR
kr 202
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 164

kr 199
Normalpris
kr 168
Medlemspris
SPAR
kr 35
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 112
Normalpris
kr 102
Medlemspris
SPAR
kr 11
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 157
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 228

kr 258
Normalpris
kr 231
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 62

kr 77
Normalpris
kr 64
Medlemspris
SPAR
kr 15
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3