Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

What the Night Sings

Af: Vesper Stamper Engelsk Hardback
SPAR
kr 40

What the Night Sings

Af: Vesper Stamper Engelsk Hardback
A Morris Award Finalist
Longlisted for the National Book Award

For fans of The Book Thief and The Boy in the Striped Pajamas comes a lushly illustrated novel about a teen Holocaust survivor who must come to terms with who she is and how to rebuild her life.

"A tour de force. This powerful story of love, loss, and survival is not to be missed." --KRISTIN HANNAH, #1 New York Times bestselling author of The Nightingale

After losing her family and everything she knew in the Nazi concentration camps, Gerta is finally liberated, only to find herself completely alone. Without her papa, her music, or even her true identity, she must move past the task of surviving and on to living her life. In the displaced persons camp where she is staying, Gerta meets Lev, a fellow teen survivor who she just might be falling for, despite her feelings for someone else. With a newfound Jewish identity she never knew she had, and a return to the life of music she thought she lost forever, Gerta must choose how to build a new future.

"What the Night Sings is a book from the heart, of the heart, and to the heart. Vesper Stamper''s Gerta will stay with you long after you turn the last page. Her story is one of hope and redemption and life--a blessing to the world." --Deborah Heiligman, award-winning author of Charles and Emma and Vincent and Theo

A WALL STREET JOURNAL BEST CHILDREN''S BOOK OF 2018
A KIRKUS REVIEWS BEST BOOK OF 2018
Eksklusiv medlemspris 173 kr
Medlemspris 177 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 213 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 40 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.939 anmeldelser på
A Morris Award Finalist
Longlisted for the National Book Award

For fans of The Book Thief and The Boy in the Striped Pajamas comes a lushly illustrated novel about a teen Holocaust survivor who must come to terms with who she is and how to rebuild her life.

"A tour de force. This powerful story of love, loss, and survival is not to be missed." --KRISTIN HANNAH, #1 New York Times bestselling author of The Nightingale

After losing her family and everything she knew in the Nazi concentration camps, Gerta is finally liberated, only to find herself completely alone. Without her papa, her music, or even her true identity, she must move past the task of surviving and on to living her life. In the displaced persons camp where she is staying, Gerta meets Lev, a fellow teen survivor who she just might be falling for, despite her feelings for someone else. With a newfound Jewish identity she never knew she had, and a return to the life of music she thought she lost forever, Gerta must choose how to build a new future.

"What the Night Sings is a book from the heart, of the heart, and to the heart. Vesper Stamper''s Gerta will stay with you long after you turn the last page. Her story is one of hope and redemption and life--a blessing to the world." --Deborah Heiligman, award-winning author of Charles and Emma and Vincent and Theo

A WALL STREET JOURNAL BEST CHILDREN''S BOOK OF 2018
A KIRKUS REVIEWS BEST BOOK OF 2018
Se mere i:
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 272
ISBN-13: 9781524700386
Indbinding: Hardback
Udgave:
ISBN-10: 152470038X
Kategori: Ungdomsbøger
Udg. Dato: 20 feb 2018
Længde: 34mm
Bredde: 192mm
Højde: 237mm
Forlag: Random House USA Inc
Oplagsdato: 20 feb 2018
Forfatter(e): Vesper Stamper
Forfatter(e) Vesper Stamper


Kategori Ungdomsbøger


Sprog Engelsk


Indbinding Hardback


Sider 272


Udgave


Længde 34mm


Bredde 192mm


Højde 237mm


Udg. Dato 20 feb 2018


Oplagsdato 20 feb 2018

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
HOBBYARTIKLER
Eksklusiv medlemspris kr 39

kr 59
Normalpris
kr 41
Medlemspris
SPAR
kr 20
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 137

kr 200
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 63
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 139

kr 200
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 61
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 178

kr 183
Normalpris
kr 179
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 139

kr 200
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 61
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 139

kr 200
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 61
BOG (ANDET)
Eksklusiv medlemspris kr 261

kr 370
Normalpris
kr 272
Medlemspris
SPAR
kr 109
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 112

kr 149
Normalpris
kr 116
Medlemspris
SPAR
kr 37
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 202

kr 279
Normalpris
kr 210
Medlemspris
SPAR
kr 77
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 124

kr 134
Normalpris
kr 125
Medlemspris
SPAR
kr 10
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 213
Normalpris
kr 177
Medlemspris
SPAR
kr 40
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 201
Normalpris
kr 147
Medlemspris
SPAR
kr 60
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 202
Normalpris
kr 164
Medlemspris
SPAR
kr 42
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 221

kr 315
Normalpris
kr 230
Medlemspris
SPAR
kr 94
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 166

kr 180
Normalpris
kr 167
Medlemspris
SPAR
kr 14
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 180

kr 201
Normalpris
kr 182
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 194

kr 224
Normalpris
kr 197
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 227

kr 326
Normalpris
kr 237
Medlemspris
SPAR
kr 99
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 190
Normalpris
kr 175
Medlemspris
SPAR
kr 17
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 187

kr 213
Normalpris
kr 190
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21