Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

A Lady Awakened: Blackshear Family Book 1

Af: Cecilia Grant Engelsk Paperback
SPAR
kr 4

A Lady Awakened: Blackshear Family Book 1

Af: Cecilia Grant Engelsk Paperback

Fans of Eloisa James, Sherry Thomas, Courtney Milan and Grace Burrowes will adore Cecilia Grant''s emotionally rich and deeply passionate Regency romance.

Newly widowed and desperate to protect her estate from her malevolent brother-in-law, Martha Russell conceives a daring plan. Or rather, a daring plan to conceive. If she has an heir on the way, her future will be secured. Forsaking all she knows of propriety, Martha approaches her neighbor, a London exile with a wicked reputation, and offers a strictly business proposition: a month of illicit interludes...for a fee. Theophilus Mirkwood ought to be insulted. But how can he resist this siren in widow''s weeds, whose offer is simply too outrageously tempting to decline? Theo endeavors to awaken this shamefully neglected beauty to pleasure - only to find her dead set against taking any enjoyment in the scandalous bargain. Surely she can''t resist him for ever. But could her surrender open their hearts to the most unexpected arrival of all...love?

For more powerful, sensual romance, lose yourself in the Blackshear Family series: A Christmas Gone Perfectly Wrong, A Lady Awakened, A Gentleman Undone, A Woman Entangled.

Eksklusiv medlemspris 115 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
23 - 25 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 119 kr
Fragt: 59 kr
23 - 25 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 4 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.897 anmeldelser på

Fans of Eloisa James, Sherry Thomas, Courtney Milan and Grace Burrowes will adore Cecilia Grant''s emotionally rich and deeply passionate Regency romance.

Newly widowed and desperate to protect her estate from her malevolent brother-in-law, Martha Russell conceives a daring plan. Or rather, a daring plan to conceive. If she has an heir on the way, her future will be secured. Forsaking all she knows of propriety, Martha approaches her neighbor, a London exile with a wicked reputation, and offers a strictly business proposition: a month of illicit interludes...for a fee. Theophilus Mirkwood ought to be insulted. But how can he resist this siren in widow''s weeds, whose offer is simply too outrageously tempting to decline? Theo endeavors to awaken this shamefully neglected beauty to pleasure - only to find her dead set against taking any enjoyment in the scandalous bargain. Surely she can''t resist him for ever. But could her surrender open their hearts to the most unexpected arrival of all...love?

For more powerful, sensual romance, lose yourself in the Blackshear Family series: A Christmas Gone Perfectly Wrong, A Lady Awakened, A Gentleman Undone, A Woman Entangled.

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 368
ISBN-13: 9780755396771
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0755396774
Kategori: Romantisk fantasy
Udg. Dato: 1 okt 2012
Længde: 23mm
Bredde: 198mm
Højde: 130mm
Forlag: Headline Publishing Group
Oplagsdato: 1 okt 2012
Forfatter(e): Cecilia Grant
Forfatter(e) Cecilia Grant


Kategori Romantisk fantasy


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 368


Udgave


Længde 23mm


Bredde 198mm


Højde 130mm


Udg. Dato 1 okt 2012


Oplagsdato 1 okt 2012

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 135

kr 169
Normalpris
kr 138
Medlemspris
SPAR
kr 34
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 192

kr 247
Normalpris
kr 198
Medlemspris
SPAR
kr 55
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 230

kr 281
Normalpris
kr 235
Medlemspris
SPAR
kr 51
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 137

kr 142
Normalpris
kr 138
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 128

kr 134
Normalpris
kr 129
Medlemspris
SPAR
kr 6
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 62

kr 84
Normalpris
kr 64
Medlemspris
SPAR
kr 22
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 192

kr 247
Normalpris
kr 198
Medlemspris
SPAR
kr 55
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 55

kr 69
Normalpris
kr 56
Medlemspris
SPAR
kr 14
LYDBOG
Eksklusiv medlemspris kr 79

kr 99
Normalpris
kr 81
Medlemspris
SPAR
kr 20
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 55

kr 69
Normalpris
kr 56
Medlemspris
SPAR
kr 14
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 157
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 190
Normalpris
kr 175
Medlemspris
SPAR
kr 17
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 190
Normalpris
kr 175
Medlemspris
SPAR
kr 17
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 54

kr 67
Normalpris
kr 55
Medlemspris
SPAR
kr 13
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 107

kr 111
Normalpris
kr 107
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3