Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Between Before and After

Af: Maureen Doyle McQuerry Engelsk Paperback
SPAR
kr 3

Between Before and After

Af: Maureen Doyle McQuerry Engelsk Paperback

A mother being dragged ever deeper into the icy waters of depression. A daughter who finds a devastating secret about a shadowy past buried in her mom’s dresser. And the key to unlocking a long-hidden family mystery that could save or destroy much more than their two lives.

 

Fourteen-year-old Molly worries about school, friends, and her parents’ failed marriage, but mostly about her mother Elaine’s growing depression. Molly knows her mother, who shuts herself off from human connections and instead buries herself in the lives and deaths of the strangers she writes about, is nursing her own carefully-kept secret. But in Elaine’s raw and fragile state, Molly knows not to pry too deeply.

 

Until her Uncle Stephen is thrust into the limelight because of his miracle cure of a young man and her mother can no longer hide behind other people’s stories. As Molly digs into her mother’s past, she finds a secret hidden in her mother’s dresser that may be the key to unlocking a family mystery dating to 1918 New York—a secret that could save or destroy their future.

 

Between Before and After is:

  • A riveting YA story told in dual narratives during the flu epidemic in 1918 New York City and 1955 San Jose, California
  • An historical coming-of-age novel about the complex bonds between mothers and daughters.
  • Written by award-winning poet, novelist, and teacher Maureen McQuerry
  • Perfect for fans of Ruta Sepetys and Laurie Halse Anderson
Eksklusiv medlemspris 96 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
23 - 25 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 99 kr
Fragt: 59 kr
23 - 25 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.888 anmeldelser på

A mother being dragged ever deeper into the icy waters of depression. A daughter who finds a devastating secret about a shadowy past buried in her mom’s dresser. And the key to unlocking a long-hidden family mystery that could save or destroy much more than their two lives.

 

Fourteen-year-old Molly worries about school, friends, and her parents’ failed marriage, but mostly about her mother Elaine’s growing depression. Molly knows her mother, who shuts herself off from human connections and instead buries herself in the lives and deaths of the strangers she writes about, is nursing her own carefully-kept secret. But in Elaine’s raw and fragile state, Molly knows not to pry too deeply.

 

Until her Uncle Stephen is thrust into the limelight because of his miracle cure of a young man and her mother can no longer hide behind other people’s stories. As Molly digs into her mother’s past, she finds a secret hidden in her mother’s dresser that may be the key to unlocking a family mystery dating to 1918 New York—a secret that could save or destroy their future.

 

Between Before and After is:

  • A riveting YA story told in dual narratives during the flu epidemic in 1918 New York City and 1955 San Jose, California
  • An historical coming-of-age novel about the complex bonds between mothers and daughters.
  • Written by award-winning poet, novelist, and teacher Maureen McQuerry
  • Perfect for fans of Ruta Sepetys and Laurie Halse Anderson
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 304
ISBN-13: 9780310767282
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0310767288
Udg. Dato: 12 dec 2019
Længde: 19mm
Bredde: 139mm
Højde: 213mm
Forlag: HarperCollins Focus
Oplagsdato: 12 dec 2019
Forfatter(e): Maureen Doyle McQuerry
Forfatter(e) Maureen Doyle McQuerry


Kategori Historiske fortællinger for børn & unge


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 304


Udgave


Længde 19mm


Bredde 139mm


Højde 213mm


Udg. Dato 12 dec 2019


Oplagsdato 12 dec 2019

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 279
Normalpris
kr 207
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 105

kr 120
Normalpris
kr 107
Medlemspris
SPAR
kr 15
BOG (FYSISK BOG)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 200
Normalpris
kr 200
Medlemspris
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 182

kr 250
Normalpris
kr 189
Medlemspris
SPAR
kr 68
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 191

kr 269
Normalpris
kr 199
Medlemspris
SPAR
kr 78
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 184

kr 299
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 115
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 95

kr 120
Normalpris
kr 98
Medlemspris
SPAR
kr 25
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 172

kr 249
Normalpris
kr 180
Medlemspris
SPAR
kr 77
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 167

kr 250
Normalpris
kr 175
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 241

kr 349
Normalpris
kr 252
Medlemspris
SPAR
kr 108
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 223

kr 320
Normalpris
kr 233
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 244

kr 299
Normalpris
kr 250
Medlemspris
SPAR
kr 55
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 144

kr 149
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 128

kr 134
Normalpris
kr 129
Medlemspris
SPAR
kr 6
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 157
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 130

kr 146
Normalpris
kr 132
Medlemspris
SPAR
kr 16