Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Falling Hard for the Royal Guard

Af: Megan Clawson Engelsk Paperback
SPAR
kr 3

Falling Hard for the Royal Guard

Af: Megan Clawson Engelsk Paperback
Love is in the heir in this royally good rom com – perfect for anyone who likes relatable heroines (with great hair), hot and aloof book boyfriends (with great hats), near misses, almost kisses and a corgi or two.Despite living in an actual castle, happily ever after is evading Margaret ‘Maggie’ Moore.From her bedroom in the Tower of London, twenty-six-year-old Maggie has always dreamed of her own fairy-tale ending.Yet this is twenty-first century London, so instead of knights on white horses, she has catfish on Tinder. And with her last relationship ending in spectacular fashion, she swears off men for good.And then a chance encounter with Royal Guard Freddie forces Maggie to admit that she isn’t ready to give up on love just yet… But how do you catch the attention of someone who is trained to ignore all distractions?Can she snare that true love’s first kiss… or is she royally screwed?A right royal rom com, perfect for fans of Red, White and Royal Blue and The Royal We.Readers are loving Falling Hard for the Royal Guard:‘I fell hard for this book… The setting and the storyline were totally refreshing’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘I absolutely devoured this book. There are not many books that I sacrifice sleep for, but this one had me up until nearly 3am!’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘This book made me feel fuzzy and brought back my love of romance’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘A jewel of a five-star read … there are some perfect British moments that will keep you hooked and make you smile. It made me so desperate to go and visit the Tower again’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘What a fabulous debut for Megan Clawson. A heart-warming romance, this was a cute, memorable read. Highly recommend!’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘I haven’t laughed so much in ages … I thoroughly enjoyed the romantic comedy.’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘The characters really captured my heart. Very excited to see what Megan Clawson writes next!’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐
Eksklusiv medlemspris 109 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 112 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.888 anmeldelser på
Love is in the heir in this royally good rom com – perfect for anyone who likes relatable heroines (with great hair), hot and aloof book boyfriends (with great hats), near misses, almost kisses and a corgi or two.Despite living in an actual castle, happily ever after is evading Margaret ‘Maggie’ Moore.From her bedroom in the Tower of London, twenty-six-year-old Maggie has always dreamed of her own fairy-tale ending.Yet this is twenty-first century London, so instead of knights on white horses, she has catfish on Tinder. And with her last relationship ending in spectacular fashion, she swears off men for good.And then a chance encounter with Royal Guard Freddie forces Maggie to admit that she isn’t ready to give up on love just yet… But how do you catch the attention of someone who is trained to ignore all distractions?Can she snare that true love’s first kiss… or is she royally screwed?A right royal rom com, perfect for fans of Red, White and Royal Blue and The Royal We.Readers are loving Falling Hard for the Royal Guard:‘I fell hard for this book… The setting and the storyline were totally refreshing’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘I absolutely devoured this book. There are not many books that I sacrifice sleep for, but this one had me up until nearly 3am!’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘This book made me feel fuzzy and brought back my love of romance’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘A jewel of a five-star read … there are some perfect British moments that will keep you hooked and make you smile. It made me so desperate to go and visit the Tower again’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘What a fabulous debut for Megan Clawson. A heart-warming romance, this was a cute, memorable read. Highly recommend!’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘I haven’t laughed so much in ages … I thoroughly enjoyed the romantic comedy.’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐‘The characters really captured my heart. Very excited to see what Megan Clawson writes next!’ NetGalley review ⭐⭐⭐⭐⭐
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 384
ISBN-13: 9780008554415
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0008554412
Udg. Dato: 27 apr 2023
Længde: 27mm
Bredde: 129mm
Højde: 198mm
Forlag: HarperCollins Publishers
Oplagsdato: 27 apr 2023
Forfatter(e): Megan Clawson
Forfatter(e) Megan Clawson


Kategori Moderne kærlighedshistorier


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 384


Udgave


Længde 27mm


Bredde 129mm


Højde 198mm


Udg. Dato 27 apr 2023


Oplagsdato 27 apr 2023

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 226

kr 299
Normalpris
kr 233
Medlemspris
SPAR
kr 73
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 229

kr 299
Normalpris
kr 236
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 299
Normalpris
kr 223
Medlemspris
SPAR
kr 85
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 157
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 133

kr 169
Normalpris
kr 137
Medlemspris
SPAR
kr 36
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 279
Normalpris
kr 207
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 105

kr 120
Normalpris
kr 107
Medlemspris
SPAR
kr 15
BOG (FYSISK BOG)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 200
Normalpris
kr 200
Medlemspris
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 182

kr 250
Normalpris
kr 189
Medlemspris
SPAR
kr 68
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 191

kr 269
Normalpris
kr 199
Medlemspris
SPAR
kr 78
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 184

kr 299
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 115
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 95

kr 120
Normalpris
kr 98
Medlemspris
SPAR
kr 25
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 172

kr 249
Normalpris
kr 180
Medlemspris
SPAR
kr 77
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 129

kr 157
Normalpris
kr 132
Medlemspris
SPAR
kr 28
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21