Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Ghost Country

Af: Chris Petit Engelsk Paperback
SPAR
kr 4

Ghost Country

Af: Chris Petit Engelsk Paperback
From the bestselling author of The Psalm Killer and The Butchers of Berlin 

'One of Britain's most visionary writers' David Peace

A breath-taking contemporary thriller for readers of Robert Harris, John le Carré​ and Martin Cruz Smith

When a government minister is shot there are many suspects but few leads. Days before the attempted assassination, Charlotte Waites, a Home Office analyst, dismissed a crucial intel flag and now has to account for her actions. Dragged into a web of intrigue that will draw in everybody from the prime minister to her ailing father, she must try to get the bottom of the mystery while confronting dark secrets from her family's past. 

Complex, gripping and deftly-handled, Ghost Country is work of staggering imagination that, from Northern Ireland to Covid, looks at the complexities of Britain's recent history and distils them into an unforgettable literary thriller. 
Eksklusiv medlemspris 115 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 119 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 4 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.896 anmeldelser på
From the bestselling author of The Psalm Killer and The Butchers of Berlin 

'One of Britain's most visionary writers' David Peace

A breath-taking contemporary thriller for readers of Robert Harris, John le Carré​ and Martin Cruz Smith

When a government minister is shot there are many suspects but few leads. Days before the attempted assassination, Charlotte Waites, a Home Office analyst, dismissed a crucial intel flag and now has to account for her actions. Dragged into a web of intrigue that will draw in everybody from the prime minister to her ailing father, she must try to get the bottom of the mystery while confronting dark secrets from her family's past. 

Complex, gripping and deftly-handled, Ghost Country is work of staggering imagination that, from Northern Ireland to Covid, looks at the complexities of Britain's recent history and distils them into an unforgettable literary thriller. 
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 352
ISBN-13: 9781471188794
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 1471188795
Udg. Dato: 27 apr 2023
Længde: 21mm
Bredde: 199mm
Højde: 129mm
Forlag: Simon & Schuster Ltd
Oplagsdato: 27 apr 2023
Forfatter(e): Chris Petit
Forfatter(e) Chris Petit


Kategori Moderne Samtidslitteratur


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 352


Udgave


Længde 21mm


Bredde 199mm


Højde 129mm


Udg. Dato 27 apr 2023


Oplagsdato 27 apr 2023

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 213
Normalpris
kr 177
Medlemspris
SPAR
kr 40
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 238

kr 281
Normalpris
kr 242
Medlemspris
SPAR
kr 43
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 92

kr 95
Normalpris
kr 92
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 315

kr 337
Normalpris
kr 317
Medlemspris
SPAR
kr 22
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 426

kr 439
Normalpris
kr 427
Medlemspris
SPAR
kr 13
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 191
Normalpris
kr 158
Medlemspris
SPAR
kr 37
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 213
Normalpris
kr 177
Medlemspris
SPAR
kr 40
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 201

kr 320
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (FYSISK BOG)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 200
Normalpris
kr 200
Medlemspris
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 217

kr 299
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 82
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 144

kr 157
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 13
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 112
Normalpris
kr 102
Medlemspris
SPAR
kr 11
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 92

kr 99
Normalpris
kr 93
Medlemspris
SPAR
kr 7
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 104
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 112

kr 123
Normalpris
kr 113
Medlemspris
SPAR
kr 11
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3