Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv
Nightingale House
Af: Steve Frech Engelsk Paperback
SPAR
kr 3
Nightingale House
Af: Steve Frech Engelsk Paperback
‘Wow!… Kept me up into the night. I couldn''t put this book down!… Highly recommend!’ NetGalley reviewer, 5 starsFor fans of Stephen King, Mark Edwards and The Haunting of Hill House comes a dark tale of a mysterious house haunted by tragedy.The Nightingale House is a new beginning for widower Daniel Price and his young daughter Caitlyn. After months of grief, this will be the place where they start their life as a family of two.But something is wrong—Daniel can’t settle. There’s an odd, cold feeling in the master bedroom, and a mysterious dripping noise that seems to move from room to room. Whispers of I can’t sleep echo through the corridors, long into the night.And then Daniel uncovers the chilling story of the family who lived in the house years before, of betrayal, tragedy, and murder. Could the Nightingale House be not the home Daniel dreamed of for his daughter—but a place that will bring their worst nightmares to life?Readers LOVE Nightingale House!‘Holy wow! This book was exciting, fun and scary all at the same time… Kept me up late reading to find out what happened.’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Bone-chillingly good… Enthralling and just what I needed… Grab your copy!!’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Omg what a book… Keeps you on your toes. Just another chapter is all I kept saying then all of a sudden the book was finished.’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Wow, this was a really good read – I couldn''t put it down!’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Amazing… My heart was racing waiting to see what would happen next.’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Oh man, it was just so spooky that at times I wanted to just turn on all the lights… Definitely worth it in the end because this book was GOOD.’ NetGalley reviewer, 5 stars‘A really creepy read… I couldn''t read it at night, such is the quality of the writing.’ NetGalley reviewer, 5 starsPreviously published as The Nightingale House. This edition contains significant editorial revisions.
Eksklusiv medlemspris 109 kr
Eksklusiv medlemspris og medlemspris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til eksklusiv medlemspris eller medlemspris. Få 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 112 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.866 anmeldelser på
‘Wow!… Kept me up into the night. I couldn''t put this book down!… Highly recommend!’ NetGalley reviewer, 5 starsFor fans of Stephen King, Mark Edwards and The Haunting of Hill House comes a dark tale of a mysterious house haunted by tragedy.The Nightingale House is a new beginning for widower Daniel Price and his young daughter Caitlyn. After months of grief, this will be the place where they start their life as a family of two.But something is wrong—Daniel can’t settle. There’s an odd, cold feeling in the master bedroom, and a mysterious dripping noise that seems to move from room to room. Whispers of I can’t sleep echo through the corridors, long into the night.And then Daniel uncovers the chilling story of the family who lived in the house years before, of betrayal, tragedy, and murder. Could the Nightingale House be not the home Daniel dreamed of for his daughter—but a place that will bring their worst nightmares to life?Readers LOVE Nightingale House!‘Holy wow! This book was exciting, fun and scary all at the same time… Kept me up late reading to find out what happened.’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Bone-chillingly good… Enthralling and just what I needed… Grab your copy!!’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Omg what a book… Keeps you on your toes. Just another chapter is all I kept saying then all of a sudden the book was finished.’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Wow, this was a really good read – I couldn''t put it down!’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Amazing… My heart was racing waiting to see what would happen next.’ NetGalley reviewer, 5 stars‘Oh man, it was just so spooky that at times I wanted to just turn on all the lights… Definitely worth it in the end because this book was GOOD.’ NetGalley reviewer, 5 stars‘A really creepy read… I couldn''t read it at night, such is the quality of the writing.’ NetGalley reviewer, 5 starsPreviously published as The Nightingale House. This edition contains significant editorial revisions.
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 384
ISBN-13: 9780008372194
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0008372195
Udg. Dato: 3 sep 2020
Længde: 22mm
Bredde: 130mm
Højde: 196mm
Oplagsdato: 3 sep 2020
Forfatter(e): Steve Frech
Forfatter(e) Steve Frech


Kategori Thrillere / spændingsromaner


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 384


Udgave


Længde 22mm


Bredde 130mm


Højde 196mm


Udg. Dato 3 sep 2020


Oplagsdato 3 sep 2020

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 208

kr 299
Normalpris
kr 217
Medlemspris
SPAR
kr 91
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 188

kr 269
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 81
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 203

kr 300
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 249
Normalpris
kr 186
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 229
Normalpris
kr 162
Medlemspris
SPAR
kr 75
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 183

kr 270
Normalpris
kr 192
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 133

kr 149
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3