Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv
The Little Pieces of You and Me
Af: Vanessa Greene Engelsk Paperback
SPAR
kr 3
The Little Pieces of You and Me
Af: Vanessa Greene Engelsk Paperback

''You''ll laugh as much as you cry at this poignant tale of female friendship, love and loss'' Marie Claire

A story of friendship, heartbreak and the day that changed two lives forever from the bestselling author of The Vintage Teacup Club. The perfect read for fans of Lucy Diamond and Lucy Dillon.

When life as you know it changes, will it define you, destroy you or make you stronger?


Best friends Isla and Sophie made each other a promise a long time ago: to never let life pass them by. Years later, Isla is in love, living abroad and fulfilling her dreams. But for Sophie, things haven''t turned out the way she was expecting and she hasn''t achieved any of the things she and Isla talked about.

And then, in one sudden moment, life irrevocably changes for both women.

Isla and Sophie have hard decisions to make but above all else they must face up to the uncertainty that lies ahead. It''s only when they realise that this is easier together, two friends standing side by side, that each woman can embrace whatever the future holds for them.

Emotional, poignant and uplifting, The Little Pieces of You and Me is a story about old friends, new beginnings and what happens when being strong is your only choice. It will take your breath away.

Eksklusiv medlemspris 103 kr
Eksklusiv medlemspris og medlemspris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til eksklusiv medlemspris eller medlemspris. Få 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
23 - 25 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 106 kr
Fragt: 59 kr
23 - 25 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.872 anmeldelser på

''You''ll laugh as much as you cry at this poignant tale of female friendship, love and loss'' Marie Claire

A story of friendship, heartbreak and the day that changed two lives forever from the bestselling author of The Vintage Teacup Club. The perfect read for fans of Lucy Diamond and Lucy Dillon.

When life as you know it changes, will it define you, destroy you or make you stronger?


Best friends Isla and Sophie made each other a promise a long time ago: to never let life pass them by. Years later, Isla is in love, living abroad and fulfilling her dreams. But for Sophie, things haven''t turned out the way she was expecting and she hasn''t achieved any of the things she and Isla talked about.

And then, in one sudden moment, life irrevocably changes for both women.

Isla and Sophie have hard decisions to make but above all else they must face up to the uncertainty that lies ahead. It''s only when they realise that this is easier together, two friends standing side by side, that each woman can embrace whatever the future holds for them.

Emotional, poignant and uplifting, The Little Pieces of You and Me is a story about old friends, new beginnings and what happens when being strong is your only choice. It will take your breath away.

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 384
ISBN-13: 9780751563764
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0751563765
Udg. Dato: 11 aug 2016
Længde: 26mm
Bredde: 130mm
Højde: 197mm
Oplagsdato: 11 aug 2016
Forfatter(e): Vanessa Greene
Forfatter(e) Vanessa Greene


Kategori Moderne kærlighedshistorier


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 384


Udgave


Længde 26mm


Bredde 130mm


Højde 197mm


Udg. Dato 11 aug 2016


Oplagsdato 11 aug 2016

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 188

kr 269
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 81
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 194

kr 300
Normalpris
kr 205
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 229

kr 299
Normalpris
kr 236
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 249
Normalpris
kr 186
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 299
Normalpris
kr 223
Medlemspris
SPAR
kr 85
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 149

kr 249
Normalpris
kr 159
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 877

kr 1.464
Normalpris
kr 936
Medlemspris
SPAR
kr 587
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 297

kr 350
Normalpris
kr 302
Medlemspris
SPAR
kr 53
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 175

kr 269
Normalpris
kr 184
Medlemspris
SPAR
kr 94
PAPERBACK
Eksklusiv medlemspris kr 46

kr 46
Normalpris
kr 46
Medlemspris
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 180
Normalpris
kr 157
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 188

kr 279
Normalpris
kr 197
Medlemspris
SPAR
kr 91
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 137

kr 146
Normalpris
kr 138
Medlemspris
SPAR
kr 9
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 144

kr 149
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3