Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Witch upon a Star

Af: Angela M. Sanders Engelsk Paperback
SPAR
kr 3

Witch upon a Star

Af: Angela M. Sanders Engelsk Paperback
Set in small-town Oregon, the latest in the witty, charming Witch Way Librarian series from acclaimed author Angela M. Sanders features a spellbinding librarian, a clever cat familiar, an unfortunately non-magical sister —and of course, murder. The perfect read for fans of Bailey Cates, Adele Abbott, Juliet Blackwell, and all mystery lovers with a taste for the witchy.

Big things are happening in small-town Wilfred, Oregon! The retreat center is open for its first workshop, the local café is done remodeling, and librarian and witch-in-training Josie Way is hosting her sister—and a few suspicions about the new killer on the loose . . .

Josie is eager to show off Wilfred’s delights to her visiting sister, Jean—even though Josie must conceal her magic from her. In any case, Jean is excited to attend Cookie Masterson’s trademark “Ready-Set-Go!” workshop on becoming a life coach. Then there’s the grand reopening of Darla’s Café, where the doors are thrown open to reveal . . . a dead man, stabbed in the back. That was definitely not on the revamped menu…

Even more worrisome, the sheriff receives a report of a fresh corpse at the retreat center. Maybe murder isn’t so uncommon in Wilfred anymore, but two unfamiliar bodies within an hour certainly is! Josie’s willing to let law enforcement take the lead—after all, she’s gotten into some trouble from the hints the library’s spellbound books keep feeding her about the patrons. But when her sister receives the killer’s chilling calling card, she’ll use everything within her otherworldly powers to divine just who in town has homicide as his new slogan . . .
Eksklusiv medlemspris 103 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 106 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.891 anmeldelser på
Set in small-town Oregon, the latest in the witty, charming Witch Way Librarian series from acclaimed author Angela M. Sanders features a spellbinding librarian, a clever cat familiar, an unfortunately non-magical sister —and of course, murder. The perfect read for fans of Bailey Cates, Adele Abbott, Juliet Blackwell, and all mystery lovers with a taste for the witchy.

Big things are happening in small-town Wilfred, Oregon! The retreat center is open for its first workshop, the local café is done remodeling, and librarian and witch-in-training Josie Way is hosting her sister—and a few suspicions about the new killer on the loose . . .

Josie is eager to show off Wilfred’s delights to her visiting sister, Jean—even though Josie must conceal her magic from her. In any case, Jean is excited to attend Cookie Masterson’s trademark “Ready-Set-Go!” workshop on becoming a life coach. Then there’s the grand reopening of Darla’s Café, where the doors are thrown open to reveal . . . a dead man, stabbed in the back. That was definitely not on the revamped menu…

Even more worrisome, the sheriff receives a report of a fresh corpse at the retreat center. Maybe murder isn’t so uncommon in Wilfred anymore, but two unfamiliar bodies within an hour certainly is! Josie’s willing to let law enforcement take the lead—after all, she’s gotten into some trouble from the hints the library’s spellbound books keep feeding her about the patrons. But when her sister receives the killer’s chilling calling card, she’ll use everything within her otherworldly powers to divine just who in town has homicide as his new slogan . . .
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 304
ISBN-13: 9781496740915
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 1496740912
Udg. Dato: 23 maj 2023
Længde: 26mm
Bredde: 105mm
Højde: 172mm
Forlag: Kensington Publishing
Oplagsdato: 23 maj 2023
Forfatter(e): Angela M. Sanders
Forfatter(e) Angela M. Sanders


Kategori Moderne Samtidslitteratur


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 304


Udgave


Længde 26mm


Bredde 105mm


Højde 172mm


Udg. Dato 23 maj 2023


Oplagsdato 23 maj 2023

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (FYSISK BOG)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 200
Normalpris
kr 200
Medlemspris
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 191

kr 269
Normalpris
kr 199
Medlemspris
SPAR
kr 78
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 184

kr 299
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 115
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 105

kr 120
Normalpris
kr 107
Medlemspris
SPAR
kr 15
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 166

kr 201
Normalpris
kr 170
Medlemspris
SPAR
kr 35
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 167

kr 250
Normalpris
kr 175
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 242

kr 337
Normalpris
kr 252
Medlemspris
SPAR
kr 95
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 172

kr 249
Normalpris
kr 180
Medlemspris
SPAR
kr 77
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 182

kr 250
Normalpris
kr 189
Medlemspris
SPAR
kr 68
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 229

kr 299
Normalpris
kr 236
Medlemspris
SPAR
kr 70
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 114

kr 117
Normalpris
kr 114
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 144

kr 156
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 179

kr 224
Normalpris
kr 184
Medlemspris
SPAR
kr 45
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 166

kr 180
Normalpris
kr 167
Medlemspris
SPAR
kr 14