Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

A Newlywed's Guide to Fortune and Murder

Af: Dianne Freeman Engelsk Hardback
SPAR
kr 70

A Newlywed's Guide to Fortune and Murder

Af: Dianne Freeman Engelsk Hardback
Perfect for fans of Rhys Bowen, Deanna Raybourn, and Tasha Alexander, a witty romp through the high society of Victorian England with a touch of romance, an independent female lead, and rich historical detail from the acclaimed and Agatha Award-winning author.

With her new husband George busy on a special mission for the British Museum, Frances has taken on an assignment of her own. The dowager Viscountess Winstead needs someone to sponsor her niece, Kate, for presentation to Queen Victoria. Frances—who understands society’s quirks and constraints as only an outsider can—is the perfect candidate.

Kate is charming and intelligent, though perhaps not quite as sheltered as she might first appear. More worrying to Frances is the viscountess’s sudden deterioration. The usually formidable dowager has become shockingly frail, and Frances suspects someone may be drugging her. The spotlight falls on Kate, who stands to inherit if her aunt passes, yet there are plenty of other likely candidates within the dowager’s household, both above and belowstairs.

Joining forces with her beloved George, Frances comes to believe that the late viscount, too, was targeted. And with the dowager seeming to be in greater danger every day, they must flush out the villain before she follows in her husband’s footsteps, directly to the grave . . .
Eksklusiv medlemspris 211 kr
Medlemspris 218 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 281 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 70 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.895 anmeldelser på
Perfect for fans of Rhys Bowen, Deanna Raybourn, and Tasha Alexander, a witty romp through the high society of Victorian England with a touch of romance, an independent female lead, and rich historical detail from the acclaimed and Agatha Award-winning author.

With her new husband George busy on a special mission for the British Museum, Frances has taken on an assignment of her own. The dowager Viscountess Winstead needs someone to sponsor her niece, Kate, for presentation to Queen Victoria. Frances—who understands society’s quirks and constraints as only an outsider can—is the perfect candidate.

Kate is charming and intelligent, though perhaps not quite as sheltered as she might first appear. More worrying to Frances is the viscountess’s sudden deterioration. The usually formidable dowager has become shockingly frail, and Frances suspects someone may be drugging her. The spotlight falls on Kate, who stands to inherit if her aunt passes, yet there are plenty of other likely candidates within the dowager’s household, both above and belowstairs.

Joining forces with her beloved George, Frances comes to believe that the late viscount, too, was targeted. And with the dowager seeming to be in greater danger every day, they must flush out the villain before she follows in her husband’s footsteps, directly to the grave . . .
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 304
ISBN-13: 9781496731623
Indbinding: Hardback
Udgave:
ISBN-10: 149673162X
Udg. Dato: 27 jun 2023
Længde: 32mm
Bredde: 147mm
Højde: 217mm
Forlag: Kensington Publishing
Oplagsdato: 27 jun 2023
Forfatter(e): Dianne Freeman
Forfatter(e) Dianne Freeman


Kategori Moderne Samtidslitteratur


Sprog Engelsk


Indbinding Hardback


Sider 304


Udgave


Længde 32mm


Bredde 147mm


Højde 217mm


Udg. Dato 27 jun 2023


Oplagsdato 27 jun 2023

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 173

kr 213
Normalpris
kr 177
Medlemspris
SPAR
kr 40
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 107

kr 111
Normalpris
kr 107
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 175

kr 180
Normalpris
kr 176
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
E-BOG
Eksklusiv medlemspris kr 63

kr 79
Normalpris
kr 65
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 385

kr 427
Normalpris
kr 389
Medlemspris
SPAR
kr 42
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 194

kr 224
Normalpris
kr 197
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
Vi anbefaler også
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 211

kr 281
Normalpris
kr 218
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 204

kr 269
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 65
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 180
Normalpris
kr 157
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 198

kr 258
Normalpris
kr 204
Medlemspris
SPAR
kr 60
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 160

kr 190
Normalpris
kr 163
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 114

kr 117
Normalpris
kr 114
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3