Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Hot British Boyfriend

Af: Kristy Boyce Engelsk Paperback
SPAR
kr 3

Hot British Boyfriend

Af: Kristy Boyce Engelsk Paperback

This enchanting debut teen romance novel, which follows one girl across the Atlantic in a quest to find adventure, love (preferably with a guy with a cute accent), and maybe even herself, is perfect for fans of Kasie West and Stephanie Perkins.

After a horrifying public rejection by her crush, Ellie Nichols does what any girl would do: she flees the country. To be more precise, she joins her high school’s study abroad trip to England. While most of her classmates are there to take honors courses and pad their college applications, Ellie is on a quest to rebuild her reputation and self-confidence. And nothing is more of a confidence booster than getting a hot British boyfriend.

When Ellie meets Will, a gorgeous and charming Brit, she vows to avoid making the same mistakes she did with the last guy she liked. Which is why she strikes up a bargain with Dev, an overachieving classmate who she’s never clicked with, but who does seem to know a lot about the things Will is interested in: If he helps her win over her crush, then she’ll help him win over his.

But even as Ellie embarks on a whirlwind romance, she still needs to figure out if this is actually the answer to all her problems . . . and whether the perfect boyfriend is actually the perfect boy for her.

Don''t miss this paperback original teen romance book, for girls 13-16 and up as well as adult readers who enjoy a well-written and fun teen romance novel.

Eksklusiv medlemspris 109 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 112 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.895 anmeldelser på

This enchanting debut teen romance novel, which follows one girl across the Atlantic in a quest to find adventure, love (preferably with a guy with a cute accent), and maybe even herself, is perfect for fans of Kasie West and Stephanie Perkins.

After a horrifying public rejection by her crush, Ellie Nichols does what any girl would do: she flees the country. To be more precise, she joins her high school’s study abroad trip to England. While most of her classmates are there to take honors courses and pad their college applications, Ellie is on a quest to rebuild her reputation and self-confidence. And nothing is more of a confidence booster than getting a hot British boyfriend.

When Ellie meets Will, a gorgeous and charming Brit, she vows to avoid making the same mistakes she did with the last guy she liked. Which is why she strikes up a bargain with Dev, an overachieving classmate who she’s never clicked with, but who does seem to know a lot about the things Will is interested in: If he helps her win over her crush, then she’ll help him win over his.

But even as Ellie embarks on a whirlwind romance, she still needs to figure out if this is actually the answer to all her problems . . . and whether the perfect boyfriend is actually the perfect boy for her.

Don''t miss this paperback original teen romance book, for girls 13-16 and up as well as adult readers who enjoy a well-written and fun teen romance novel.

Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 336
ISBN-13: 9780063025912
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0063025914
Udg. Dato: 18 mar 2021
Længde: 25mm
Bredde: 137mm
Højde: 202mm
Forlag: HarperCollins Publishers Inc
Oplagsdato: 18 mar 2021
Forfatter(e): Kristy Boyce
Forfatter(e) Kristy Boyce


Kategori Kærlighed og venskab for børn & unge


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 336


Udgave


Længde 25mm


Bredde 137mm


Højde 202mm


Udg. Dato 18 mar 2021


Oplagsdato 18 mar 2021

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 229

kr 299
Normalpris
kr 236
Medlemspris
SPAR
kr 70
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 110

kr 129
Normalpris
kr 112
Medlemspris
SPAR
kr 19
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 110

kr 129
Normalpris
kr 112
Medlemspris
SPAR
kr 19
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 201

kr 320
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (FYSISK BOG)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 200
Normalpris
kr 200
Medlemspris
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 217

kr 299
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 82
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 186

kr 269
Normalpris
kr 194
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 164

kr 249
Normalpris
kr 173
Medlemspris
SPAR
kr 85
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 201

kr 320
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 184

kr 299
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 115
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 105

kr 120
Normalpris
kr 107
Medlemspris
SPAR
kr 15
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 59

kr 270
Normalpris
kr 80
Medlemspris
SPAR
kr 211
BOG (FYSISK BOG)
Eksklusiv medlemspris kr 300

kr 2.000
Normalpris
kr 470
Medlemspris
SPAR
kr 1700
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 354

kr 499
Normalpris
kr 369
Medlemspris
SPAR
kr 145
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 194

kr 224
Normalpris
kr 197
Medlemspris
SPAR
kr 30
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 104
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 137

kr 142
Normalpris
kr 138
Medlemspris
SPAR
kr 5
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 154

kr 180
Normalpris
kr 157
Medlemspris
SPAR
kr 26
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 104

kr 107
Normalpris
kr 104
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 128

kr 134
Normalpris
kr 129
Medlemspris
SPAR
kr 6
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4