Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Knights V Dinosaurs: A Bloomsbury Young Reader

Af: Tony Bradman Engelsk Paperback
SPAR
kr 2

Knights V Dinosaurs: A Bloomsbury Young Reader

Af: Tony Bradman Engelsk Paperback
Book band: Purple (Ideal for ages: 6+)An entertaining, mischievous tale, ideal for children practising their reading at home or in school.Joe doesn''t play with his toys much any more – he prefers the exciting games on his tablet. But he keeps waking up to an untidy bedroom with his toys scattered everywhere! Could it have something to do with Roaring Rita the dinosaur and Sir Clanky the knight? This action-packed story of friendship and compromise from much-loved author Tony Bradman (author of Through My Window and Dilly the Dinosaur) is perfect for fans of Toy Story and for children who are learning to read by themselves and for Key Stage 1. It features engaging illustrations by Yvonne Campedel and quirky characters young readers will find hard to resist._______________Bloomsbury Young Readers are the perfect way to get children reading, with book-banded stories by brilliant authors like Julia Donaldson. The series is ideal for both home and school, with gorgeous colour illustrations, tips for parents, and fun activity ideas. Online guided reading and teaching notes, written by the Centre for Literacy in Primary Education (CLPE), are available at bloomsburyreaders.com. ''Every child needs a Bloomsbury Young Reader. Fun, stretching, just the right length, full of adventurous vocabulary and punctuation.'' - Julie-Ann McCulloch, Teacher
Eksklusiv medlemspris 84 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Bogen er desværre udsolgt fra forlaget - se andre bøger af samme genre her
Normalpris 86 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Bogen er desværre udsolgt fra forlaget - se andre bøger af samme genre her
Spar 2 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.901 anmeldelser på
Book band: Purple (Ideal for ages: 6+)An entertaining, mischievous tale, ideal for children practising their reading at home or in school.Joe doesn''t play with his toys much any more – he prefers the exciting games on his tablet. But he keeps waking up to an untidy bedroom with his toys scattered everywhere! Could it have something to do with Roaring Rita the dinosaur and Sir Clanky the knight? This action-packed story of friendship and compromise from much-loved author Tony Bradman (author of Through My Window and Dilly the Dinosaur) is perfect for fans of Toy Story and for children who are learning to read by themselves and for Key Stage 1. It features engaging illustrations by Yvonne Campedel and quirky characters young readers will find hard to resist._______________Bloomsbury Young Readers are the perfect way to get children reading, with book-banded stories by brilliant authors like Julia Donaldson. The series is ideal for both home and school, with gorgeous colour illustrations, tips for parents, and fun activity ideas. Online guided reading and teaching notes, written by the Centre for Literacy in Primary Education (CLPE), are available at bloomsburyreaders.com. ''Every child needs a Bloomsbury Young Reader. Fun, stretching, just the right length, full of adventurous vocabulary and punctuation.'' - Julie-Ann McCulloch, Teacher
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 32
ISBN-13: 9781472963420
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 1472963423
Udg. Dato: 5 sep 2019
Længde: 3mm
Bredde: 162mm
Højde: 109mm
Forlag: Bloomsbury Publishing PLC
Oplagsdato: 5 sep 2019
Forfatter(e): Tony Bradman
Forfatter(e) Tony Bradman


Kategori Modermålsundervisning: Læsning & læseplaner


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 32


Udgave


Længde 3mm


Bredde 162mm


Højde 109mm


Udg. Dato 5 sep 2019


Oplagsdato 5 sep 2019

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 201

kr 320
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 186

kr 269
Normalpris
kr 194
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 174

kr 249
Normalpris
kr 182
Medlemspris
SPAR
kr 75
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 214

kr 320
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 106
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 244

kr 299
Normalpris
kr 250
Medlemspris
SPAR
kr 55
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 164

kr 249
Normalpris
kr 173
Medlemspris
SPAR
kr 85
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 217

kr 299
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 82
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 150

kr 199
Normalpris
kr 155
Medlemspris
SPAR
kr 49
BOG (FYSISK BOG)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 200
Normalpris
kr 200
Medlemspris
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 184

kr 299
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 115
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 329

kr 499
Normalpris
kr 346
Medlemspris
SPAR
kr 170
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 211

kr 299
Normalpris
kr 220
Medlemspris
SPAR
kr 88
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 202

kr 299
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 97
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 93

kr 96
Normalpris
kr 93
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 90

kr 93
Normalpris
kr 90
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 130

kr 146
Normalpris
kr 132
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 105
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 104
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 134

kr 146
Normalpris
kr 135
Medlemspris
SPAR
kr 12
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 157
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 16
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (BOARD BOOK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 137

kr 146
Normalpris
kr 138
Medlemspris
SPAR
kr 9
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 98

kr 101
Normalpris
kr 98
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3