Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv

Macbeth: A Bloomsbury Reader

Af: Tony Bradman Engelsk Paperback
SPAR
kr 3

Macbeth: A Bloomsbury Reader

Af: Tony Bradman Engelsk Paperback
Book Band: Dark Blue - Ideal for ages 9+An atmospheric retelling of the story of Macbeth, perfect for fans of Viking Boy and Janina Ramirez.One dark and stormy night, two men come across three witches who foretell the future. One man is promised a royal future as king, the other that his son will rule one day. But King Duncan still lives and the path to the throne is unclear. What follows next is murder most foul...This atmospheric retelling of William Shakespeare''s Macbeth from much-loved author Tony Bradman has haunting black-and-white illustrations by Mark Oldroyd and is a perfect introduction to Shakespeare''s classic story.The Bloomsbury Readers series is packed with book-banded stories to get children reading independently in Key Stage 2 by award-winning authors like double Carnegie Medal winner Geraldine McCaughrean and Waterstones Prize winner Patrice Lawrence. With engaging illustrations and online guided reading notes written by the Centre for Literacy in Primary Education (CLPE), this series is ideal for home and school. For more information visit www.bloomsburyreaders.com.''Any list that brings together such a quality line up of authors is going to be welcomed … Bloomsbury Readers are aimed squarely at children in Key Stage 2 and designed to support them as they start reading independently and while they continue to gain confidence and understanding.'' Books for Keeps
Eksklusiv medlemspris 96 kr
Denne pris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til denne pris. Prøv 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 99 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.902 anmeldelser på
Book Band: Dark Blue - Ideal for ages 9+An atmospheric retelling of the story of Macbeth, perfect for fans of Viking Boy and Janina Ramirez.One dark and stormy night, two men come across three witches who foretell the future. One man is promised a royal future as king, the other that his son will rule one day. But King Duncan still lives and the path to the throne is unclear. What follows next is murder most foul...This atmospheric retelling of William Shakespeare''s Macbeth from much-loved author Tony Bradman has haunting black-and-white illustrations by Mark Oldroyd and is a perfect introduction to Shakespeare''s classic story.The Bloomsbury Readers series is packed with book-banded stories to get children reading independently in Key Stage 2 by award-winning authors like double Carnegie Medal winner Geraldine McCaughrean and Waterstones Prize winner Patrice Lawrence. With engaging illustrations and online guided reading notes written by the Centre for Literacy in Primary Education (CLPE), this series is ideal for home and school. For more information visit www.bloomsburyreaders.com.''Any list that brings together such a quality line up of authors is going to be welcomed … Bloomsbury Readers are aimed squarely at children in Key Stage 2 and designed to support them as they start reading independently and while they continue to gain confidence and understanding.'' Books for Keeps
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 80
ISBN-13: 9781472967862
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 1472967860
Udg. Dato: 23 jan 2020
Længde: 9mm
Bredde: 129mm
Højde: 197mm
Forlag: Bloomsbury Publishing PLC
Oplagsdato: 23 jan 2020
Forfatter(e): Tony Bradman
Forfatter(e) Tony Bradman


Kategori Modermålsundervisning: Læsning & læseplaner


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 80


Udgave


Længde 9mm


Bredde 129mm


Højde 197mm


Udg. Dato 23 jan 2020


Oplagsdato 23 jan 2020

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 205

kr 279
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 74
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 380

kr 499
Normalpris
kr 392
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 186

kr 269
Normalpris
kr 194
Medlemspris
SPAR
kr 83
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 201

kr 320
Normalpris
kr 213
Medlemspris
SPAR
kr 119
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 919

kr 1.499
Normalpris
kr 977
Medlemspris
SPAR
kr 580
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 244

kr 299
Normalpris
kr 250
Medlemspris
SPAR
kr 55
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 174

kr 249
Normalpris
kr 182
Medlemspris
SPAR
kr 75
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 184

kr 299
Normalpris
kr 196
Medlemspris
SPAR
kr 115
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 164

kr 249
Normalpris
kr 173
Medlemspris
SPAR
kr 85
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 217

kr 299
Normalpris
kr 225
Medlemspris
SPAR
kr 82
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 262

kr 349
Normalpris
kr 271
Medlemspris
SPAR
kr 87
BOG (FYSISK BOG)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 200
Normalpris
kr 200
Medlemspris
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 211

kr 299
Normalpris
kr 220
Medlemspris
SPAR
kr 88
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 202

kr 299
Normalpris
kr 212
Medlemspris
SPAR
kr 97
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 220

kr 320
Normalpris
kr 230
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 299
Normalpris
kr 209
Medlemspris
SPAR
kr 100
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 150

kr 199
Normalpris
kr 155
Medlemspris
SPAR
kr 49
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 90

kr 93
Normalpris
kr 90
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 117

kr 126
Normalpris
kr 118
Medlemspris
SPAR
kr 9
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 90

kr 93
Normalpris
kr 90
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 84

kr 86
Normalpris
kr 84
Medlemspris
SPAR
kr 2
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 84

kr 86
Normalpris
kr 84
Medlemspris
SPAR
kr 2
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 84

kr 86
Normalpris
kr 84
Medlemspris
SPAR
kr 2
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 117

kr 126
Normalpris
kr 118
Medlemspris
SPAR
kr 9
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 133
Normalpris
kr 123
Medlemspris
SPAR
kr 11
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 101

kr 104
Normalpris
kr 101
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 117

kr 126
Normalpris
kr 118
Medlemspris
SPAR
kr 9
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 105

kr 108
Normalpris
kr 105
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 90

kr 93
Normalpris
kr 90
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 96

kr 99
Normalpris
kr 96
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 117

kr 126
Normalpris
kr 118
Medlemspris
SPAR
kr 9
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 133
Normalpris
kr 123
Medlemspris
SPAR
kr 11