Hurtig levering
Fremragende Trustpilot
Op til 20% Rabat på nye medlemsordrer
Kurv
The Book Share
Af: Phaedra Patrick Engelsk Paperback
SPAR
kr 3
The Book Share
Af: Phaedra Patrick Engelsk Paperback
‘Charming and compelling… a beautiful book, wise, heartfelt and full of hope’ Hazel Prior, Away with the Penguins‘Witty and delightful, this story is a salve to the soul’Colleen Oakley, The Invisible Husband of Frick Island***It’s never too late to start a new chapter…The utterly charming and feel-good new novel from the bestselling author of The Secrets of Sunshine and The Library of Lost and Found. Liv Green loves losing herself in a good book. But her everyday reality is less romantic, cleaning houses for people who barely give her the time of day. So when she lands a job housekeeping for her personal hero and mega-bestselling author Essie Starling, she can''t believe her luck.When Essie dies unexpectedly, Liv is left with a life-changing last wish: to complete Essie’s final novel. To do so, change-averse Liv will have to step away from the fictitious worlds in her head, and into Essie’s shoes. As she begins to write, she uncovers a surprising connection between the two women – and a secret that will change Liv’s life forever…Brimming with joy and packed with a sparkling cast of characters, The Book Share is a moving reminder that it’s never too late to re-write your own story – perfect for fans of All the Lonely People and The Authenticity Project.Readers love The Book Share:‘What a fantastic read. I absolutely loved it.’‘Heartbreakingly endearing but with so much light and love – this is a feel-good hit you should definitely be sharing!’‘Really enjoyed this book . . . The surprises keep on coming right to the end.’‘Wonderful storytelling at its best.’‘A fabulous novel!’‘Plenty of twists and turns with interesting characters . . . Uplifting and feel good.’‘I was so involved with the story it only took me a day to read it.’‘I''d recommend to anyone who loves books and a feel-good read!’‘Such a fresh story and I really didn’t predict what was going to happen.’‘I’ve never read a book like it. I found myself completely drawn in from the very beginning . . . A truly brilliant, feel good read.’‘A lovely, warm, feel good summer read.’
Eksklusiv medlemspris 109 kr
Eksklusiv medlemspris og medlemspris er kun for medlemmer. Du bliver automatisk medlem når du køber til eksklusiv medlemspris eller medlemspris. Få 7 dages gratis medlemskab (herefter automatisk 89 kr/30 dage). Læs mere om fordelene
Gratis fragt
5 - 7 hverdage
10 kr
Lavt pakkegebyr
Normalpris 112 kr
Fragt: 59 kr
7 - 10 hverdage
20 kr
Pakkegebyr
Spar 3 kr
Se vores konkurrenters priser her
God 15.866 anmeldelser på
‘Charming and compelling… a beautiful book, wise, heartfelt and full of hope’ Hazel Prior, Away with the Penguins‘Witty and delightful, this story is a salve to the soul’Colleen Oakley, The Invisible Husband of Frick Island***It’s never too late to start a new chapter…The utterly charming and feel-good new novel from the bestselling author of The Secrets of Sunshine and The Library of Lost and Found. Liv Green loves losing herself in a good book. But her everyday reality is less romantic, cleaning houses for people who barely give her the time of day. So when she lands a job housekeeping for her personal hero and mega-bestselling author Essie Starling, she can''t believe her luck.When Essie dies unexpectedly, Liv is left with a life-changing last wish: to complete Essie’s final novel. To do so, change-averse Liv will have to step away from the fictitious worlds in her head, and into Essie’s shoes. As she begins to write, she uncovers a surprising connection between the two women – and a secret that will change Liv’s life forever…Brimming with joy and packed with a sparkling cast of characters, The Book Share is a moving reminder that it’s never too late to re-write your own story – perfect for fans of All the Lonely People and The Authenticity Project.Readers love The Book Share:‘What a fantastic read. I absolutely loved it.’‘Heartbreakingly endearing but with so much light and love – this is a feel-good hit you should definitely be sharing!’‘Really enjoyed this book . . . The surprises keep on coming right to the end.’‘Wonderful storytelling at its best.’‘A fabulous novel!’‘Plenty of twists and turns with interesting characters . . . Uplifting and feel good.’‘I was so involved with the story it only took me a day to read it.’‘I''d recommend to anyone who loves books and a feel-good read!’‘Such a fresh story and I really didn’t predict what was going to happen.’‘I’ve never read a book like it. I found myself completely drawn in from the very beginning . . . A truly brilliant, feel good read.’‘A lovely, warm, feel good summer read.’
Produktdetaljer
Sprog: Engelsk
Sider: 384
ISBN-13: 9780008418458
Indbinding: Paperback
Udgave:
ISBN-10: 0008418454
Udg. Dato: 31 mar 2022
Længde: 30mm
Bredde: 130mm
Højde: 197mm
Oplagsdato: 31 mar 2022
Forfatter(e): Phaedra Patrick
Forfatter(e) Phaedra Patrick


Kategori Moderne Samtidslitteratur


Sprog Engelsk


Indbinding Paperback


Sider 384


Udgave


Længde 30mm


Bredde 130mm


Højde 197mm


Udg. Dato 31 mar 2022


Oplagsdato 31 mar 2022

MEDLEMSFORDELE
GRATIS FRAGT
SPAR OP TIL 90%
Andre har også købt
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 139

kr 200
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 61
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 139

kr 200
Normalpris
kr 145
Medlemspris
SPAR
kr 61
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 141

kr 200
Normalpris
kr 147
Medlemspris
SPAR
kr 59
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (ANDET)
Eksklusiv medlemspris kr 261

kr 370
Normalpris
kr 272
Medlemspris
SPAR
kr 109
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 98

kr 101
Normalpris
kr 98
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 118

kr 129
Normalpris
kr 119
Medlemspris
SPAR
kr 11
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 56

kr 56
Normalpris
kr 56
Medlemspris
LYDBOG
Eksklusiv medlemspris kr 125

kr 179
Normalpris
kr 130
Medlemspris
SPAR
kr 54
LYDBOG
Eksklusiv medlemspris kr 79

kr 99
Normalpris
kr 81
Medlemspris
SPAR
kr 20
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 159

kr 187
Normalpris
kr 162
Medlemspris
SPAR
kr 28
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 137

kr 200
Normalpris
kr 143
Medlemspris
SPAR
kr 63
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 182

kr 249
Normalpris
kr 189
Medlemspris
SPAR
kr 67
BOG (HÆFTET)
Eksklusiv medlemspris kr 200

kr 280
Normalpris
kr 208
Medlemspris
SPAR
kr 80
BOG (INDBUNDET)
Eksklusiv medlemspris kr 199

kr 320
Normalpris
kr 211
Medlemspris
SPAR
kr 121
Vi anbefaler også
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (HARDBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 146

kr 164
Normalpris
kr 148
Medlemspris
SPAR
kr 18
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 147

kr 168
Normalpris
kr 149
Medlemspris
SPAR
kr 21
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 122

kr 125
Normalpris
kr 122
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 103

kr 106
Normalpris
kr 103
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 109

kr 112
Normalpris
kr 109
Medlemspris
SPAR
kr 3
BOG (PAPERBACK)
Eksklusiv medlemspris kr 115

kr 119
Normalpris
kr 115
Medlemspris
SPAR
kr 4